New England IPA od Tiny Rebel (Mosaic Milkshake)

Tiny Rebel, Mosaci, NEIPA, New England IPA

Walský pivovar Tiny Rebel je klasickým príkladom toho, ako sa z koníčka môže stať živobytie. Bratranci Bradley Cummings a Gareth Williams sa v roku 2012 rozhodli založiť pivovar, čo bolo vyústením niekoľkoročného domovaričstva. Postupovali jednoducho. Prenajali si priemyselnú halu a začali variť. Už o rok na to si otvorili vlastný podnik. Viac-menej museli. V súťaži Champion Beer of Wales Competition sa im totiž podarilo obsadiť prvé miesta a záujem o ich pivo rástol. Počas uplynulých rokov niekoľkokrát rozširovali výrobu pod čo sa podpísal hlavne veľký záujem o ich pivo. My si dnes ochutnáme kúsok, ktorý nesie meno Mosaic Milkshake. Ide o pivo navarené v štýle NEIPA.

Názov piva: Mosaic Milkshake

Pivovar: Tiny Rebel Brewing

Druh piva: NEIPA

Krajina: Spojené kráľovstvo, Wales

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,2 %

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, laktóza, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 3,75 eura.

Farba: Slámovo-žltá. Pivo je zakalené, hmlisté.

Pena: Vysoká, jemná, nadýchaná. Pomaly padala a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Kombinácia citrusov. Dominuje grep s limetkou.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, telo stredne plné. Ponúka kombináciu grepu, pomaranču i limetky. Koncovka je výrazne horkastá. Pivo pôsobí suchšie.

7.5/10

Zhrnutie

Fajn NEIPA. Začnime z druhého konca. Pivo je štýlovo zvládnuté dobre. Možno pivu chýba viac ovocnosti, džúsovosti. Za to idú body dole. Pivo zároveň prekvapilo väčšou divokosťou a neuhladenosťou. Za nás je to 7,5 bodu. Od tohto pivovaru sme pili už viac kúskov, tento patril medzi tie, od ktorých sme očakávali viac. Ale treba povedať, že očakávania boli samozrejme vysoké. Je to určite nadpriemerné pivo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.75/10 (2 hodnotení)