Neortodoxný barón s noblesou (Baron Samedi Belgian Voodoo Ale)

Unorthodox Brewing Baron Samedi

Prvý nástrel: Dnes si otestujeme kúsok zo Slovenska. Po dlhšom čase sa vraciame do kočovného pivovaru Unorthodox Brewing. Nebola to zámerná pauza, na fľaškované kúsky od Kaza sme nejako nenatrafili. Tentokrát to napravíme. V chladničke sa nám chladí kúsok s názvom Baron Samedi Belgian Voodoo Ale. Na rovinu, pivo sme už pili na výčape a bolo výborné. Aj preto sú očakávania vysoké.

Názov piva: Baron Samedi Belgian Voodoo Ale

Pivovar: Unorthodox Brewing (navarené v Holičský pivovar Wywar)

Druh piva: Belgian Pale Ale (vrchne kvasené pivo, nefiltrované, nepasterizované)

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 13 %

Obsah alkoholu: 5,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad (pilsner, mníchovský, carared), chmeľ (Centennial, Cascade), kvasnice.

Miesto nákupu: Na Pivobrane Beerfeste priamo od pivovaru.

Farba: Oranžovo-červená.

Vôňa: Cítim medové tóny, ktoré sú „švenknuté“ lesným ovocím.

Pena: Jemná. Konzistenciu si dlho nedržala. Sfarbenie bolo smotanové.

Chuť: Už úvod je svieži a v ďalšom priebehu sa chute pekne rozvíjajú. V strede zachytíte kombináciu karamelu, medu a jemne citrusového, ale aj lesného ovocia. Koncovka je horkastá.

7/10

Zhrnutie

Výborné pivo. Tóny sú pekne uhladené a vyskladané. Má hneď dva vrcholy. Prvým je stred, v ktorom nájdete kombináciu sladkých a kyslastých tónov. Druhým vrcholom je koncovka, ktorá ponúka pekný horkastý dojazd. Po dopití vám v ústach zostáva príjemná horkosť. Pivo od Kaza sme tu dlho oficiálne netestovali. Za ten čas sa posunul. Oproti jeho kúskom spred roka je tento trocha v inej kategórií. Akoby v tomto prípade jeho autor skrotol. Na jednej strate to uberá z divokého dobrodružstva a iskrenia, na strane druhej to pomáha piteľnosti. Práve chýbajúce iskrenie uberá body. Dávam však silnú sedmičku. Pivo určite ochutnajte, je prudko piteľné. Na výčape by som opakoval niekoľko kôl.