Takéto podarené pivo veruže Ikea neponúka (Pivö)

Žbirovar - Pivo

V posledných dňoch recenzujeme pivá, ktoré uvarili domovariči. Pôjde o kúsky, ktorá boli najlepšie v rámci Vianočnej výmeny piva 2022, ktorú zorganizovalo občianske združenie BrewHub. Dnes ochutnáme pivo Pivö – Rum Barrel Aged Imperial Stout.

Na svedomí ho má Domáci pivovar Žbirovar. Ide o pivo navarené v štýle Imperial Stout. Ide o archívny kúsok, ktorý na svoju konzumáciu čakal vyše roka. Bol totiž navarení ešte v septembri 2021. Len na okraj, etiketa aj názov piva je podľa všetkého inšpirovaný švédskym reťazcom Ikea. Pivo z tohto domáceho pivovaru sme testovali už v roku 2021.

Názov piva: Pivö – Rum Barrel Aged Imperial Stout

Pivovar: Domáci pivovar Žbirovar

Druh piva: Imperial Stout

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 24°

Obsah alkoholu:  9,6%

Zloženie: Neuvedené

Cena: Pivo nám na otestovanie poskytlo občianske združenie BrewHub.

Farba: Čierna.

Pena: Jemná svetlohnedá so šľahačkovitou štruktúrou. Dlho si tvar nedržala.

Vôňa: Kombinácia kávy, rumu, horkej čokolády, hrozienok aj toastu.

Chuť: Sladový základ je výraznejší, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia kávy, výraznej rumovej linky, sušienok, karamelu, hrozienok, višní aj toastu. Horkosť je výrazná, doznievanie korenisté s výraznou alkoholovou stopu.

8/10

Zhrnutie

Hutné, našponované a mnohorozmerné pitie. Baví hlavne rozsah chutí, ktoré v tomto kúsku nájdete. Každým dúškom sa vám otvára nový rozmer. Áno, alkoholová/rumová linka je výrazná a trocha uberá z piteľnosti, ale celkové prevedenie je veľmi podarené. Za nás je to osmička a spokojnosť.