Nepodarená atrapa piva z Mexika (Corona Extra)

Corona Extra

Prvý nástrel: Dnes si tu otestujeme exotiku, ktorá má pomerne slušné meno. Ale nie formou kvality, ale skôr obľúbenosti. Pivo Corona totiž poznajú po celom svete. Mexičanom sa jednoducho poradilo vybudovať relatívne silnú značku. Uvidíme ako obstojí u nás. Toto pivo kúpite bežne v Bille či Tescu. Cena je pomerne vysoká, za tretinovú fľašu zaplatíte okolo dvoch eur.

Názov piva: Corona Extra

Pivovar: Cerveceria Modelo

Druh piva: Ležiak amerického typu

Krajina: Mexiko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 4,5 %

Zloženie: Voda, slad, kukurica, ryža, chmeľ, enzým papain, antioxidant: kyselina askorbová, stabilizátor: E405.

Farba: Žltá. Vidno to aj cez fľašu, ktorá je bezfarebná, čo je pri pive unikát.

Vôňa: Zvláštna vôňa. Slad sa tu mieša s niečim, čo pripomína dym. Nie je to vôbec vábne.

Pena: Žartujete? No chvíľu sa ukázala, ale ušla naspäť do Mexika.

Chuť: Úvod je nevýrazný a príliš jemný. A tu musím napísať, že je aj vrchol celého piva. V strede natrafíte na pachuť, ktorá nemá s pivom nič spoločné. V koncovke chmeľ nehľadajte.

2/10

Zhrnutie

Celé zlé. Ale na plnej čiare. Toto pivo je obľúbené hlavne v USA. Viete mi povedať, čo na tejto atrape piva vidia? Ako brzda k tvrdému možno, ale inak nič. Tóny sú neupratané, sladový úvod nevýrazný a stred s nádychom neurčitej pachute. O chýbajúcom horkastom závere tu nebudem písať. Nevidím dôvod sa k tomuto paškvilu vracať. Určite si prečítajte zloženie tohto kúsku. Ja dávam dvojku. Vyššia známka by bola proti môjmu svedomiu. Do Mexika by ma na toto pivo jednoducho nenalákali.