Etiketa chýba, obsah fľaše je však výborný (Barrel Aged Barley Wine)

Gabriel Petrík - Barrel Aged Barley Wine

Občianske združenie BrewHub, ktoré zastrešuje aktivity bratislavských domovaričov má jednu peknú tradíciu. V závere roka organizuje Vianočnú výmenu piva. Ide o akciu, pri ktorej si domovariči vymieňajú piva a spríjemňujú si záver roka. Nejde len o také popíjanie. Domovariči na konci akcie odovzdajú svoje hodnotenie a vyhlásia víťazov.

A my, tak ako po minulé roky, ochutnáme/zrecenzujeme tých najlepších. Za rok 2023 to bude šestica pív. Dnešná ochutnávka bude pre nás prelomová. Prvýkrát totiž ohodnotíme pivo, ktoré nemá etiketu. Základné informácie o pive však máme. Ide o kúsok s názvom Barrel Aged Barley Wine. Jeho autorom je Gabriel Petrík. Ako názov napovedá, ide o pivo navarené v štýle Barley Wine. V tomto prípade bol kúsok navarený ešte v apríli 2022, keď následne zrel v dubových sudoch šesť mesiacoch.

Ak chcete ochutnať podobné pivá, je tu pre vás akcia Hrncovar Homebrew Festival, ktorá sa uskutoční 4. mája v Bratislave. Informácie o podujatí nájdete na tomto linku.

Názov piva: Barrel Aged Barley Wine

Pivovar: Gabriel Petrík

Druh piva: Barley Wine

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená.

Obsah alkoholu:  8,8%

Zloženie: Na etikete nebolo uvedené.

Cena: Pivo nám na otestovanie poskytlo občianske združenie BrewHub.

Farba: Tmavo-hnedá. Pri pohľade do protisvetla zachytíte rubínový odtieň.

Pena: Stredne vysoká so šľahačkovitou konzistenciou.

Vôňa: Kombinácia sušených sliviek, sušených hrozienok, karamelu, keksíkov aj mliečnej čokolády.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia sušených sliviek, hrozienok, keksíkov aj mliečnej čokolády. Horkosť je nevýrazná, doznievanie ovocno-korenisté.

8/10

Zhrnutie

Podarený Barley Wine. Iskrivý, s príjemnými prechodmi a dobre piteľný. Áno, alkohol cítiť a určite toto pivo nedokážete piť celý večer, celkové prevedenie je však podarené. Baví mnohorozmernosť tohto kúsku. Pri každom dúšku objavíte niečo nové. Za nás je to osmička. Veľká pochvala.