Trpaslík z hypermarketu (Černá Hora Sklepní)

Černá hora pivovar

Prvý nástrel: Tak, mám pred sebou pivo Černá Hora. Konkrétne Sklepní. Kedysi som tento pivovar považoval za akéhosi priekopníka medzi malými českými pivovarmi, ktorému sa podarilo ako-tak preraziť aj na Slovensku. Dnes ho už bežne kúpite aj hypermarketoch. Majú ho takmer pravidelne v Tescu, občas aj  Lidli. Priznám sa, že Sklepní som už pil. Som zvedavý ako dopadne, keď sa naňho pozriem hodnotiacim okom. (Tipujem číslo päť)

Názov piva: Sklepní nefiltrované

Pivovar: Černá Hora (Česko)

Druh piva: Pivo svetlé výčapné nefiltrované

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 10°

Obsah alkoholu: 4,0 %

Farba: Tmavo žltá, zlatistá.

Vôňa: Plná, mierne ovocná, mierne sladová.

Pena: Pekne krúžkovala. Celkom hustá.

Chuť: Na prvý pokus veľmi nevýrazná. Mam na jazyku slovo europivo. Skúšam druhý raz. Jemne sladová chuť s výrazne chmeľovou koncovkou. Tá je rezká, nie je sa čomu čudovať. Na obale čítam zloženie a obsahuje „chmeľové produkty.“ Pivo sa však pije celkom dobre, chuť je málo výrazná, ale pijeme desiatku.

 

5/10

Súhrn

Zhrnutie: Úprimne, čakal som viac. Nie žeby sa Sklepní zaraďovalo medzi slabšie desiatky, to nie. Skôr moje očakávania boli na „Čechúňa“ o čosi vyššie. Pivo je ľahké, síce málo výrazne o to však viac piteľné. Predpovedal som päťku a nakoniec pri nej aj skončím. Síce slabšia, ale predsa len priemer.