Neurazí, ale nie je pre každého (Šariš Rubín)

Prvý nástrel: Pred pár týždňami uviedol druhý najväčší pivovar na Slovensku novinku. Pivovary Topvar poslali do obchodov štvorbalenie piva s názvom Šariš Rubín. Pivo sa chváli tým, že ide o „sládkov poklad“. Ide o polotmavý ležiak, pri ktorého výrobe bola použitá metóda studeného chmelenia. Ide o snahu inovovať a posúvať sa vpred. Aj preto sme mimoriadne zvedaví.

Názov piva: Šariš Rubín

Pivovar: Pivovary Topvar

Druh piva: Ležiak

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu: 4,8%

Zloženie: Voda, jačmenné slady, upravený chmeľ.

Cena: Za štvorbalenie (4×0,5l) sme zaplatili 2,79 eura.

Farba: Červeno-hnedá. Pivo je číre.

Pena: Šľahačkovitá, hutná. Pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Jemne zachytíte karamel, ale aj korenistú stopu chmeľu. Vôňa nie je výrazná.

Chuť: Sladový nástup je nevýrazný, v strede sa k slovu hlási kombinácia karamelu, mliečnej čokolády a náznakov lesného ovocia. Koncovka je horkastá, pivo pôsobí vodnatejšie.

5.5/10

Zhrnutie

Pivo určite neurazí, ale veľký zážitok nečakajte. Je to taký jemne nadpriemerný produkt pod touto značkou. Plusom je celkom prijemne zladený stred a horkastá, dlho doznievajúca koncovka. Oproti iným pivám tohto štýlu je tak pivo horkejšie. Ak ste ortodoxným priaznivcom remeselného piva, tento kúsok radšej v obchode obíďte, ak si však kupujete bežné ležiaky v supermarkete, pokojne po ňom siahnite, možno sa poňho do obchodu vrátite. Za nás je to 5,5 bodu. Je dobré, že sa v Šariši snažia o niečo nové. Smer je správny, cesta ešte dlhá.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.38/10 (12 hodnotenie)