Tak toto bol naozaj pivný vianočný zážitok (Rohlíček)

Rohlíček - pivo z pivovaru Zichovec

Na pivný záver roka sa veľmi tešíme. Práve v tomto čase sa na trhu objavujú nezvyčajné kúsky, ktoré sú silnejšie, hutnejšie a neraz aj korenistejšie či niečím ochutené. V tomto smere je usilovný český pivovar Zichovec. Na trh uvádza hneď niekoľko vianočných špeciálov. Príkladom je aj pivo s názvom Rohlíček – Milk Stout with Vanilla Beans and Lactose. Pri jeho výrobe boli použité napríklad aj vanilkové lusky z Madagaskaru.

Názov piva: Rohlíček – Milk Stout with Vanilla Beans and Lactose

Pivovar: Rodinný pivovar Zichovec

Druh piva: Imperial Stout

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 20°

Obsah alkoholu: 9 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady, ovsené vločky, pšeničné slady, laktóza, chmeľové výrobky, vanilkové lusky z Madagaskaru.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili 6,50.

Farba: Čierna.

Pena: Smotanová, svetlo-hnedá s hutnou konzistenciou. Len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia kávy, tmavej čokolády, sušených sliviek, vanilky aj pripálenej hrianky.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti dominuje kombinácia kávy, tmavej čokolády, karamelu, sušených sliviek, toastu aj vanilky. Všetko je to zjemnené smotanovou linkou. Horkosť je jemná, doznievanie je príjemne horkasté so smotanovou stopou.

9/10

Zhrnutie

Ďalší dôkaz, že v Zichovci to s pivom vedia. Parádne pivo, ktoré prekvapí lahodnosťou, príjemnými prechodmi aj celkovým vyznením. Kombinácia kávy, tmavej čokolády, smotany, vanilky aj smotanových tónov úplne ladí. Za nás zážitok a deväť bodov. Veľmi podarené pivo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.36/10 (11 hodnotenie)