Aj nezvyčajné kombinácie môžu byť svetové (Banana Split)

Nook - Banana Split

Poľský pivovar Koon založili celkom nedávno, prvé pivo uviedol na trh v roku 2018. Nájdete ho vo Varšave, jeho produkcia je však dostupná po celom Poľsku. Z jeho ponuky dnes ochutnáme pivo s názvom Banana Split #3. Ide o kyseláč, pri výrobe ktorého boli použité višne, banány aj vanilkový extrakt.

Názov piva: Banana Split #3 – Banana, Cherry & Vanilla Pastry Sour

Pivovar: Browar Nook

Druh piva: Sour

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 18°

Obsah alkoholu:  5,4%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, laktóza, pšeničný slad, šťava z višní, vločky ovsa, dreň z banánov, chmeľ, extrakt z vanilky, kvasnice.

Cena: Za pollitrovú plechovku sme zaplatili v prepočte zhruba 2,50 eura.

Farba: Ružovkastá, pivo je kalné.

Pena: Vysoká, nadýchaná s jemnou šľahačkovitu štruktúrou. Rýchlo padala.

Vôňa: Dominujú višne, rozoznať však môžete aj banána a vanilku či grep.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti dominujú višne, ktorá sa cez banánovú stopu prelínajú aj k vanilkovému podtónu. Jemne môžete zachytiť aj tóny grepu. Kyslosť je nevtieravá, osviežujúcu. O horkosti v tomto prípade hovoriť nemôžeme, doznievanie je jemne kyslasté, osviežujúce.

8.5/10

Zhrnutie

Akokoľvek môže byť kombinácia banán, višňa a vanilka pôsobiť divoko, výsledok je viac než podarený. Všetky tri vymenované zložky sú pekne zladené, pekne vystupňované a vytvárajú z pitia tohto kúsku zážitok. Za nás je to 8,5 bodu. Možno by sme privítali o čosi nižší alkohol. Ale to je taká poznámka pod čiarou. Môžeme odporúčať.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.33/10 (3 hodnotení)