Niekedy je základ tou najlepšou cestou (Why Not)

INsane Brewery a ZiWell – Why not

Why Not. Tak sa volá pivo, ktoré vzniklo zo spolupráce Piešťanského pivovaru ŽiWell a kočovného pivovaru Insane Brewery. Kým prvý pivovar nemusíme predstavovať, druhý bol aj pre nás veľkou neznámou.

Ide o projekt Nikolasa Mullera, ktorý robí sládka v pivovare ŽiWell. Predstavuje sa nasledovne: „Kočovný pivovar je výsledkom fantazírovania  podguráženej partičky kdesi na dne pohára v mestečku Piešťany. Sme tu, aby sme priniesli mladú energiu a rozvírili chmeľové vody slovenskej scény s craftovým pivom. Naša produkcia je nekompromisným mixom prírodných surovín a receptov, ktoré vznikli ako produkt bezsenných nocí.“

Názov piva: Why Not – Clone Retro Series

Pivovar: Spolupráca INsane Brewery a Piešťanský pivovar ŽiWell

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 13°

Obsah alkoholu:  5

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky

Cena: Za balík 12 pív sme zaplatili 20 eur.

Farba: Medená, pivo je kalné.

Pena: Stredne vysoká s hutnou šľahačkovitou štruktúrou. Len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, pomarančov, ale aj náznakov limety a kvetiniek.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia grepov, červených pomarančov, limety, náznakov bobuľovitého ovocia, hrozna a karamelu. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie sladkasté s korenistou stopou.

7.5/10

Zhrnutie

Veľmi príjemné, lahodné a vyrovnané pitie. Prechody sú príjemné, tóny na obsah alkoholu primerane hutné a celkové vyznenie veľmi podarené. Je to taká základná APA, ktorá ukazuje všetky prednosti. Za nás je to 7,5 bodu. Môžeme odporúčať.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.25/10 (4 hodnotení)