Keď pivovar preslávený špeciálmi navarí ležiak (Jura)

Chroust Brewing Co. - Jura

Pivovar Chroust sme už na našej stránke viackrát testovali a takmer vždy sme boli nadmieru spokojní. Zväčša to boli špeciály. Dnes však ochutnáme pivo, ktoré môžeme označiť nálepkou klasika. Tento pivovar totiž na trh uviedol klasický ležiak s názvom Jura.

Pivo predstavil nasledovne: „Klasický poctivý dvanásťstupňový český ležiak varený na dva rmuty z plzenského a mníchovského sladu z humnovej sladovne pána kKlusáčka, chmelený žateckým Poloraným červeňákem z farmy Vodňanský. Horkosť stredná až vyššia, telo plné. Piteľnosť naozaj vysoká. Prečo Jura? Tak hovorili za mlada nášmu Jirkovi.“

Názov piva: Jura

Pivovar: Chroust Brewing Co.

Druh piva: Ležiak

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu:  5%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Cena: Za pollitrovú plechovku sme zaplatili 3,50 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je takmer číre.

Pena: Vysoká so šľahačkovitou konzistenciou. Len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia sladu, jemného karamelu aj medu.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti kombinácia sladu, chlebnatosti, karamelu aj medu. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie horkasto-korenisté. Pivo vykazuje známky jemnej oxidácie.

7/10

Zhrnutie

Fajn ležiak, ktorý ponúkne celkom hutné tóny aj dobrú piteľnosť. Trocha rušila jemná oxidácia, celkovo však ležiak patril medzi lepší nadpriemer. U nás to stačilo na sedmičku. Boli by sme zvedaví na čapovanú verziu. Asi by to bolo iné hodnotenie.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.5/10 (1 hodnotenie)