Nový podnik? Len pre tých, ktorí nie sú citliví na cenu

100 piv
V Bratislave otvorili novú pivotéku a pivárničku 100 pív. Nájdete ju na Medenej ulici. Snímka: podnik

 

Šesť stolov vo vnútri a vonku ďalšie tri, ďaleko od najfrekventovanejšieho centra. Na výčape 5-6 pív, čo je na taký malý podnik odvaha. V regále a v chladničke veľmi slušný výber slovenských fľaškových pív od Ikkona, Kaltenecker, Lanius a Urpiner. Ďalej Brewdog, belgické pivá, Tool, Mikkeller, Sierra Nevada, Lucky Bastard a veľa ďalších z portfólia Drinkshop.sk.

Na jedlo hermelín a utopenec, čo dnes nevyskúšam, lebo som prišiel neskoro. Pivo však super. Trubky dochladzované až k pípam.  Páčilo sa mi, že mi hneď ponúkli ochutnákové štamperlíky a obsluha vedela poradiť.

Čapujú moderné 0,4l za ceny tesne pri hornej hranici akceptovateľnosti, pričom 3,20 eur za 0,4l Matušku summer ale je už mimo misu. Rovnako ako 0,4l Wywar Anna za 2,60 eur. Ceny za fľaše v pivotéke sú však len nejakých 30% nad web cenami Drinkshop.sk, čo je akceptovateľná prémia za pohodlný nákup v sobotu večer. V podniku je len asi 6 ľudí, očividne známych. Rozkopaná Štúrova tomu tiež veľmi neprospieva.

Za mňa ok, trochu zmiešané pocity, keďže to, čo čapujú, majú v obmenách aj všetky ostatné craft beer podniky v BA, nič kvôli čomu by sa sem oplatilo presúvať. Chladnička s pivami na domov je sexi, lenže podobnú majú aj inde. Keď budete na Medenej a nie ste citliví na cenu, zastavte sa. Ak sedíte v Urbane a pozeráte na Orbis, asi nebude dôvod sa dvíhať.

*****

Na našich stránkach môžete nájsť pivné zápisky Petra Hudáka. Domovariča, degustátora a predovšetkým fanúšika dobrého remeselného piva. Pravidelne putuje po podnikoch a testuje pivo, ale aj jedlo. Nájdete ho aj na Facebooku, kde vytvoril skupinu Súkromné pivné zápisky.