Nový slovenský pivovar ponúka pivo „vagína“ a „penis“

„Pivo, ktoré ťa odjebe“. Takéto motto si zvolil nový slovenský pivovar #Beerporn. Ako napovedá už jeho názov, pohráva sa s problematikou, ktorá je prístupná len dospelým. A podľa toho zvolil aj názvy svojich pív.

V tichosti

Pivovar vznikol v tichosti, keď na úvod spustil internetovú stránku Beerporn.sk. Takéto slovné spojenie nie je nové, využívajú ho priaznivci piva v zahraničí, aby expresívne označili pivo, ktoré im mimoriadne chutilo.

Už úvodná stránka predstavuje pivovar ako pirátsky, konkrétne „One-Eyed Angry Pirate Brewery.“ Toto slovné spojenie vysvetľuje majiteľ v anglickom jazyku. „Jednooký nahnevaný pirát vznikne vtedy, keď máš sex so ženou na psíka a pred vyvrcholením jej pľuvneš na chrbát, aby si myslela, že si už skončil. Ona sa otočí tvárou k tebe a ty sa vystriekaš do jej oka o kopneš ju do holene. Potom ťa bude naháňať skákajúca na jednej nohe a so zalepeným okom, pripomínajúc jednookého nahnevaného piráta,“ vysvetľuje pôvod vzniku názvu pivovar.

V ponuke uvádza pivovar dvojicu pív. Prvé nesie názov Va Jay Jay. Ide o štýl IPA a čo v preklade znamená? Jednoducho vagína, čo vysvetľuje aj samotný pivovar. Takéto pomenovanie bolo použité v americkom seriáli Grey’s Anatomy. Druhým pivom v ponuke je ležiak Donga. Názov môžeme preložiť ako extrémne dlhý penis.

Dvojica pív

Na stránke nie je uvedené, kde sa pivo varí, ani kto ho bude produkovať. Pivovar zverejnil len svoju mailovú adresu. Viac napovedá vlastníctvo domény. Podľa oficiálnych registrov je stránka zapísaná na spoločnosť JAMA Craft Brewery a tým sa všetko vysvetľuje. Producent piva z Chorvátskeho Grobu reagoval na naše otázky nasledovne:

„Sevas Karči! Viacmenej z recesie som sa rozhodol uvariť nejaké pivo v iných pivovaroch. Len tak. Zo zvedavosti. Porovnať. Uvariť podobné pivo ako varím v JAMA C.B. Postupne prišli nové nápady a tak vznikol projekt #Beerporn. Prvé dve pivá pochádzajú z jednej mladiny. Va Jay Jay je zakvasená vrchnými kvasnicami a Donga spodnými. Rozdielne je robený aj dry hop. No a postupne pribudnú ďalšie kúsky. Výzvou ostáva pivo uvarené za hranicami. Na výčapoch ho nájdete budúci týždeň. Asi…“

Pivovar JAMA sa už v minulosti zviditeľnil napríklad pivom Jarkko Ruutu, o ktorom písal dokonca aj športový portál Yahoo Sports. Z jeho produkcie vyšli aj pivá Kozy von a Kozy dnu. Pivovar pôsobí v Chorvátskom Grobe, časť Čierna Voda.

Páči sa vám nápad založiť takýto pivovar?

View Results

Loading ... Loading ...

Snímka: Pixabay/alles