Obľúbenú bratislavskú piváreň zavreli. Teraz hľadajú jej náhradu

Bastion Pub 01

Dlhé roky patril medzi podniky, ktoré ponúkali širokú ponuku piva. Ešte pred nástupom boomu remeselných pív bol práve Bastiou Pub tým miestom, ktoré lákalo pivárov a podnik sa zaradil medzi vyhľadávané pivárne. Tomu je však koniec. Po pube už nezostala ani tabuľa, majiteľ budovy aktuálne hľadá za piváreň náhradu.

Korona len pomohla

Bastion Pub ste mohli nájsť na Trnavskom Mýte. S kapacitou pre zhruba 320 návštevníkov patril medzi najväčšie puby v Bratislave. Čo sa týka pivnej ponuky, na výčape dominovali pivá z produkcie pivovaru Staropramen.

Okrem nich sa v čase nástupu remeselných pív objavili v ponuke aj domáce pivá, ktoré pre pub varil pivovar Kaltenecker. Podnik pritom lákal aj na kuchyňu a preslávil sa aj usporadúvaním koncertov. Všetkému je minulosť.

O tom, že podnik skončil informovali ešte vo februári tohto roka Bratislavské noviny. Tie priniesli rozhovor s majiteľom Bastion Pubu Ľubomírom Fickerom. Ten vysvetlil, že za zatvorením pivárne nebola len pandémia koronavírusu.

„Zatvorili sme koncom septembra. Z dvoch dôvodov. Prenajímateľ v zastúpení EKO podnik Nové Mesto nás v podstate už od apríla, priam šikanóznym spôsobom, tlačil do do tohto kroku. Až tak, že sme sa museli brániť naše práva v zastúpení advokátskou kanceláriou,“ vysvetľoval majiteľ.

Ten sa sťažoval aj na to, že miestni poslanci viedli kampaň, keď poukazovali na neprimerané nízke nájomné. Podľa Fickera nájomné nezodpovedalo stavu budovy, ktorá im robila problémy. „Viackrát sme boli komplet vytopení vďaka starej kanalizácií (pri väčších dažďoch), obrovský problém je vzduchotechnika, ktorá je reálne nepoužiteľná a nebezpečná v tejto pandemickej situácii, keďže nefunguje na princípe reálnej výmeny vzduchu,“ konštatoval.

Nájde sa náhrada?

Práve nemožnosť vetrania v týchto časoch spôsobila, že sa majitelia rozhodli v priestoroch skončiť. „Je nepochopiteľné, prečo sa mestský majetok na tak lukratívnom mieste dostal do takéhoto zlého stavu, prečo majiteľ respektíve správca nebol schopný aspoň za tie roky pripraviť reálny plán rekonštrukcie a využitia budovy,“ vysvetľoval Ficker.

Len doplníme, že správcom tržnice je Eko-Podnik VPS, ktorého akcionárom je bratislavská mestská časť Nové Mesto. Tá na sociálnej sieti spustila kampaň, keď lákala nového nájomcu. „Účel nájmu: prevádzkovanie predajne, poskytovanie služieb s výnimkou prevádzkovania hazardných hier, predaja erotických pomôcok, poskytovania masérskych služieb“, písalo sa vo výzve.

Nájom za priestor s rozmerom 526,80 štvorcových metrov má byť minimálne deväť eur za štvorcový meter. Súťaž má byť vyhodnotená do konca mája. Kto sa nakoniec v priestoroch ocitne, ukáže čas.

Bastion Pub vo svojej podobe bol odrazom istej doby. Na scéne bol takmer dve desaťročia. Určite nepatril medzi najlepšie či najvychytenejšie podniky, aj tak svoj účel plnil a bol obľúbený.

Prečítajte si aj 

Bastion Pub: Podnik, ktorý pocítil konkurenciu oproti