Odkaz pre Homera Simpsona: Skús radšej iné pivo (Duff)

Duff Beer

Prvý nástrel: Milý Homer Simpson, tak sme dali na tvoje rady a ideme testovať pivo Duff. Neviem či si vedomý toho, že kvalitnu vlastne garantuješ tvojim menom. Síce vieme, že ho začali vyrábať až potom, čo si ho preslávil, ale aj tak. Navyše, ide o ležiak a ten v našom regióne dobre poznáme. Budeme k tebe nekompromisní.

Názov piva: Duff Beer

Pivovar: Eschweger Klosterbrauerei

Druh piva: Svetlé pivo, ležiak.

Krajina: Nemecko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,70 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ a chmeľové extrakty.

Farba: Svetlo – žltá. V pohode.

Vôňa: No je tu cítiť nielen slad, ale aj chmeľ.

Pena: Konzistencia nič – moc. Zapenila a držala sa.

Chuť: Sladová chuť dominuje celému pivu. Pomerne slabý úvod prechádza do silného tela. Okrem sladu v ňom cítiť náznaky ovocných tónov. Aj nejakú čudnú pachuť. Chmeľ v závere cítiť v norme.

3/10

Súhrn

Zhrnutie: Tak Homer, toto piješ? No, nič moc. U nás v Európe to voláme klasické „europivo“. Aby si rozumel – pivo, ktoré nikoho neurazí, ani nepoteší. Je navarené vo veľkých dávkach a následne zriedené na potrebný obsah alkoholu. Tvoje pivo navyše podľa mňa nespĺňa ani tieto štandardy. Slad pivu dominuje, ale tam to aj končí. Chuť je niečím ovplyvnená, ale čím, to neviem. Pivo je každopádne chuťovo vodnaté a nevyvážené. Tento kúsok síce navarili v Nemecku, ale asi niečo podobné piješ aj za „mlákou“. Asi by si mal zvážiť zmenu. Pár námetov by sme pre teba mali. Stačí si prečítať pár lepších recenzií. Tvojmu kúsku dávame trojku. PS: Pozdrav Marge