Organizátor Pivobrana Beer Festu: Chceme napraviť chute z punčov

Koncept, ktorý poznáte zo Salónu Piva, si tento rok ešte raz zopakujeme. Stará tržnica v Bratislave totiž 12. a 13. decembra privíta Pivobrana Beer Fest. Ide o festival remeselného slovenského piva. O podujatí sme sa porozprávali Ivanom Čižmárikom, spoluorganizátorom podujatia Salón Piva, ktorý je organizátorom aj tohto festivalu.

DSC_0023
Ivan Čižmárik a Miloš Kováč priniesli na Slovensko koncept Salónu Piva. Teraz zorganizujú aj Pivobrana Beer Fest.

 

Po jarných a jesenných Salónoch Piva sa v Bratislave chystá ďalšie podujatie pre priaznivcov remeselného piva. O čo ide?
Pivobrana Beer Fest to je festival nezávislých slovenských remeselných pivovarov, hlavne členov združených v Asociácii malých nezávislých pivovarov. Dvere majú otvorené aj ostatné malé pivovary a kočovné pivovary, ale výhradne zo Slovenska.

U koho vznikol tento nápad?
Pivobrana Beer Fest  už bol, v roku 2013 v Banskej Bystrici. Predsedovi Asociácie pánovi Vančovi sa zapáčil koncept Salónu Piva, kde sa prezentujú nielen slovenské remeselné pivovary, ale aj pivovary zo zahraničia. A tak sme sa dohodli, že ešte v tomto roku, v priestoroch Starej tržnice, zorganizujeme festival iba pre slovenské remeselné pivovary. Takú vianočnú edíciu pivného festivalu, ktorý bude mať svoj štýl a atmosféru.

Aké pivovary sa podujatia môžu zúčastniť?
Malé, slovenské. Dvere majú otvorené nielen členovia združenia Pivobrana, ale aj nečlenovia a kočovné pivovary.

Aký je medzi pivovarmi záujem o podujatie?
Naša predstava okolo 20 slovenských pivovarov sa pravdepodobne naplní, aj keď sme čakali vyšší záujem hlavne od členov združenia. Ale ešte to nie je uzavreté.

Čím bude toto podujatie špeciálne a ako bude prebiehať?
Festival bude tesne pred Vianocami, počas vianočných trhov, ktoré prebiehajú v celom Starom meste. Ako obyčajne tam budú varené vína, punče, mastné jedlá. Návštevníci si budú môcť “napraviť” svoje trávenie a žalúdky poctivým slovenským pivom. Fest bude otvorený v sobotu 12.decembra od 18.00 do 24.00hod. a v nedeľu od 11.00 do 22.00hod. Okrem pitia piva bude pre návštevníkov pripravený aj program, vo forme rôznych súťaží, napr. v rýchlosti pitia piva, držanie načapovaného piva v jednej ruke na čas a pod. Pripravené budú rôzne pivné ceny pre víťazov! Vstupné je symbolické, v cene 2 eurá. Za pivá a jedlá návštevníci platia v hotovosti, za eurá.

Predstavia sa na podujatí aj nejaké slovenské premiéry?
Pivovary určite prídu a budú čapovať pivné špeciály, určené hlavne na zimnú sezónu. Silné tmavé a polotmavé pivá. Okrem čapovaného pivka si budú môcť návštevníci zakúpiť aj fľaškové, v darčekových baleniach, vhodné pod stromček. Ak uvažujete nad vhodným pivným darčekom pre svoju polovičku, určite si u nás vyberiete.