Organizátori Salónu piva chystajú Craft Beer Week

Salón piva, pohár, pivo

Organizátori Salónu piva pripravujú nové podujatie. Po tom, čo na jar skúšali špeciálne eventy Craft Beer Talks, pripravujú dlhšie podujatie. Od 12. do 21. septembra chcú lákať fanúšikov piva na Craft Beer Week Bratislava.

Ochutnávky aj prednášky

O čo ide? „Súčasťou podujatia sú unikátne ochutnávky piva, obsadenie píp pivami od hosťujúcich pivovarov (Tap Take Over), odborné prednášky, workshopy, koncerty, posedenia s pivovarníkmi, diskusie, prehliadky pivovarov a mnoho iného,“ prezrádza portálu oPive.sk Ivan Čižmárik, spoluorganizátor podujatia.

Organizátori hovoria o tom, že obdobné podujatie nie je vo svete ojedinelé. „Vo svete podobné podujatia už existujú a je o ne čoraz väčší záujem, či zo strany návštevníkov, ale aj zo strany pivovarov a craft beer pubov,“ vysvetľuje Ivan Čižmárik.

Podujatie má osloviť bežnú, ale aj odbornú verejnosť. „Niektoré eventy v rámci Craft Beer Week Bratislava sú určené pre odbornú verejnosť, tie sú spoplatnené, ale väčšina z nich je so vstupom zdarma“ konštatuje spoluorganizátor.

Podniky nie sú známe

Konkrétne podniky ešte organizátori prezradiť nevedeli, sľubujú však pestrý program. „Napríklad v spolupráci s Beer Academy CZ sme pripravili kurz Voda a jej dôležitosť v procese výroby piva. Určite to bude pestré. Plánujeme aj výnimočnú Opening party, grill párty na záhrade jedného z malých bratislavských remeselných pivovarov, Warm up party a pod. Predpokladáme, že záujem bude veľký,“ myslí si Ivan Čižmárik.

S konkrétnymi informáciami by chceli organizátori prichádzať postupne. „Eventy budeme zverejňovať priebežne. Samotným vyvrcholením celého podujatia bude Salón piva v Starej tržnici,“ uzatvára rozprávanie Ivan Čižmárik.

Snímka: Salón piva