Salón piva hlási zmeny, začne sa špeciálnym podujatím

Organizátori Salónu piva hlásia zmeny. Aj keď sa prvá tohtoročná edícia populárneho podujatia začne až v apríli, jej organizátori už teraz pracujú na novinkách. Tá najpodstatnejšia sa týka predĺženia celého týždňa, ktorý propaguje remeselné pivo.

Nový formát

Najpodstatnejšou novinkou bude Craft Beer Talks. Ide o špeciálne rozhovory, prednášky a diskusie o pive, ktoré sa začnú už v nedeľu pred otvorením festivalu. „Tri dni (nedeľa, pondelok, utorok) pred Salónom Piva budú prebiehať v rôznych podnikoch v Bratislave tematické večery. Vstup bude voľný. Témy oznámime v dostatočnom časovom predstihu,“ hovorí pre portál oPive.sk spoluorganizátor podujatia Ivan Čižmárik.

Cieľom organizátorov je to, aby Bratislava žila remeselným pivom celý týždeň. „Vrcholom bude samotný festival Salón piva od stredy až do piatku, v takom koncepte, ako ho poznáme,“ konštatuje spoluorganizátor.

Ďalšou dôležitou zmenou bude aj sprievodca podujatím. „Práve v tomto čase sme tesne pred dokončením vlastnej aplikácie, ktorú si bude môcť stiahnuť každý záujemca a návštevník festivalu do svojho mobilu zdarma,“ hovorí Ivan a dodáva, že aplikácia pomôže všetkým orientovať sa v ponuke zúčastnených pivovarov a pivných štýlov.

„Súčasťou aplikácie budú aj notifikácie, ktoré budú slúžiť na okamžitú informovanosť návštevníka o novinkách a práve narazených pivách počas festivalu,“ vysvetľuje.

Späť do Prahy

Kým vlani sa v tomto čase pripravoval prvý ročník Salónu v Prahe, tentokrát sa marcové podujatie nekoná. Do Prahy sa však Slováci vrátia. „Náš koncept v Prahe mierne upravíme a taktiež sme posunuli termín a zmenili lokáciu. Salón piva Praha bude 7. až 9. júna  v industriálnych priestoroch Pragovka,“ približuje Ivan Čižmárik.

Oproti iným Salónom bude spôsob predaja piva v Prahe iný. „Návštevníci si už nebudú musieť zamieňať žetóny, ani nabíjať karty. Ponuka pivovarov bude pestrá, hlavne zo zahraničia. Súbežne bude prebiehať aj Street Food Festival, ktorý budeme tiež zastrešovať my,“ vysvetľuje Ivan Čižmárik

Aj tento rok budú organizátori dbať na to, aby ste na festivale našli pivné novinky. „Spôsob obsadzovania pivovarov sa nemení, ani v Bratislave, ani v Prahe. Podmienkou je priniesť návštevníkom Salónu piva novinky, premiéry, prípadne nové pivné štýly. Samozrejmosťou je účasť výhradne malých remeselných pivovarov,“ uzatvára rozprávanie Ivan Čižmárik.