Parádne pivo zo Stupavy (Hoppy End Smash Citra IPA)

Prvý nástrel: Pred rokom predstavil pivovar Stupavar pivo Hoppy End. Išlo o špeciálny „ejl,“ pri ktorom pivovar použil len jeden druh chmeľu. V danom prípade to bol chmeľ Amarillo,. Vtedy išlo o kúsok, ktorý si pivári mohli užiť len na výčape. Po roku sa k tradícii v Stupave vrátili. Tentokrát vymenili chmeľ, keď použili odrodu Citra. Výsledkom je IPA Hoppy End s podtitulom Smash Citra IPA.

Názov piva: Stupavar Hoppy End Smash Citra IPA 14°

Pivovar: Stupavar

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 14°

Obsah alkoholu: 5,4 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Pivo nám dal na testovanie samotný pivovar.

Farba: Zlatistá, pivo je jemne kalné.

Pena: Nadýchaná, vysoká a šľahačková. Pomaly padala a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Nádherne citrusová. Mohli by sme tu prehnane hovoriť o citrusovom tornáde. Je výrazne svieža.

Chuť: Sladový úvod je vyššie postavený, v strede nájdete kombináciu citrusového ovocia (grep, limetka), citrusovej trávy, jemného medu a náznakov karamelu. Koncovka je výrazne horkastá a v závere vás príjemne zahreje.

8/10

Zhrnutie

Parádne pivo. Svieže a priamočiare. Najprv si užívate sladký úvod, potom ovocný stred a na záver brutálnu horkosť. Najvýraznejšia je kombinácia citrusového stredu a výrazne horkastého záveru. Práve na horkosť však musíme upozorniť. Tá robí pivo trocha surovejším, ale v tomto prípade to príjemne pasuje, keďže prvá polovica je jednoduchá a priamočiara. Potom vám to pichanie na konci vyhovuje. Vzniká tak zaujímavé kombo, ktoré nám zapasovalo. Príjemné je aj koncové zahriatie. Pivo od nás dostáva silnú osmičku. Toto pivo kedykoľvek, kdekoľvek. A pivovar prosíme, aby toto pivo zaradil do celoročnej ponuky.