Parádne voňavá a chutná IPA od domovariča (Mstivoj IPA)

IPA - Mstivoj

Domovariči sú základom každej pivovarníckej remeselnej scény. Bez nich by sa sektor nikam nepohýnal. Jednoducho by stagnoval a staval len na tradícii, ktorá občas zabíja pestrosť a aj odvahu. Treba povedať, že v posledných rokoch pribúda fanúšikov piva, ktorí si pivo varia aj doma. Pred pár dňami sme písali o Vianočnej výmene pív, ktorú zorganizovalo OZ BrewHub. Najlepšie pivá z tejto podarenej akcie oficiálne zrecenzujeme. Dnes to bude pivo IPA Mstivoj, ktorú navaril Remeslený pivovar Mstivoj. Na varenie piva použil domovarič Pavol Labáth chmele Simcoe, Amarillo, Sorachi Ace.

Názov piva: IPA – Mstivoj

Pivovar: Remeselný pivovar Mstivoj

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  6,15%

Zloženie: Na etikete je uvedené, že boli použité chmele Simcoe, Amarillo, Sorachi Ace.

Cena: Pivo sme dostali na otestovanie od OZ BrewHub.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je mútne, kalné.

Pena: Smotanová, nadýchaná a vysoká.

Vôňa: Intenzívna, citrusová. Rozoznať môžete grep, pomaranč, limetku, ale aj pomelo.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť je ideálna. V chuti dominuje kombinácia grepu, pomarančov, granátového jablka, ananásu aj pomela. Jemne sa k slovu hlásia aj trávnaté tóny, ale nie je to nič rušivé. Horkosť je výrazná, doznievanie ovocné.

7.5/10

Zhrnutie

Parádna IPA. Voňavá, iskrivá a výrazne ovocná. Pivo trocha pripomína štýl NEIPA, ale len džúsovosťou a výraznou iskrivosťou. Plusom je piteľnosť i celkové vyskladanie. Pivo je trocha surovejšie, ale nie je to chyba. Za nás silných 7,5 bodu.