Pekná neznáma spoza slovenských hraníc (Piękna Nieznajoma)

Dukla Piękna Nieznajoma

Prvý nástrel: Už na etikete sa môžu pivovary vyblázniť a zaujať. Dokonca tak, že si môžu na vizuálnom stvárnení postaviť svoju ľahko rozpoznateľnú identitu. Jedným z klasický príkladov je poľský pivovar Dukla Browar. Ak si všimnete jeho etikety, majú rovnaký rukopis a sú ľahko rozpoznateľné. To všetko platí aj o dnešnom kúsku, ktorý nesie názov Dukla Piękna Nieznajoma, čo v preklade znamená Pekná neznáma. Ide o štýl American Pale Ale.

Názov piva: Dukla Piękna Nieznajoma

Pivovar: Browar Dukla

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 12,5°

Obsah alkoholu: 5,2%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, pšeničný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo sme kúpili v podnikovej krčme pivovaru. Stálo okolo 1,80 eura.

Farba: Oranžovo-medená. Pivo je mútne, keďže je nefiltrované a nepasterizované.

Vôňa: Ovocie. Predovšetkým grep, citróny a sladkasté tóny lesných bobuľovín.

Pena: Jemnulinká, rýchlo padala.

Chuť: Už úvod je vyššie postavený, stred ho však posúva do iných rozmerov. V bruchu piva zachytíte kombináciu kyslého (grep, citrón, limetka) a sladkastého ovocia (prezretá hruška, hrozno). Koncovka je horkastá.

7/10

Zhrnutie

Celkom podarené pivo. Už úvod predznamenáva, že pôjde o pekné predstavenie a také aj bolo. Stred je bohatý na pestré tóny a môžete v ňom nájsť skutočne pestrú škálu ovocia. Hutnosť tónov je fajn, keby bola o máličko vyššia, bolo by to ideálne. Koncovka je príjemne horkastá. Piteľnosť je výborná a celkový dojem dobrý. Možno keby boli tóny o čosi výraznejšie a hutnejšie, bola by výsledná známka ešte lepšia. Takto dávam silnú sedmičku. Podarené poľské predstavenie.