Pekne spravené pivo. Hutné, iskrivé a netuctové (Tatráš 14°)

Tatras - Tatráš 14

Po dlhšom čase sa vraciame k pivu Tatráš 14°, ktorý na trh prináša Minipivovar Tatras. Pivovar predstavuje pivo nasledovne: „Spodne kvasený špeciálny svetlý ležiak. Je oveľa viac chmelený ako tradičné ležiaky. Výraznejšia horkosť spojená s citrusovo-ovocnou vôňou tropického ovocia.

Varený so šiestimi, prevažne americkými chmeľmi, ktoré boli použité aj do studeného chmelenia, čo znamená, že chmeľ sa tradične pridáva pri varení mladiny, a v tomto prípade aj navyše do mladého piva za studena, priamo do ležiackeho tanku. Leží minimálne 50 dní.“

Názov piva: Tatráš 14°

Pivovar: Minipivovar Tatras

Druh piva: India Pale Lager

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 14°

Obsah alkoholu:  6,3%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za litrovú fľašu sme zaplatili 5,79 eura.

Farba: Medeno-červená.

Pena: Vysoká, hutná so šľahačkovitou štruktúrou. Dlho si držala tvar a pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia karamelu, sladu, grepu, granátového jablka a citrusovej trávy

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia karamelu, grepu, červených pomarančov, granátového jablka aj sladu. Horkosť je výraznejšia, doznievanie sladovo-korenisté.

7.5/10

Zhrnutie

Pekne spravené pivo. Hutné, iskrivé a netuctové. Baví hlavne vyskladanie a gradácia. Tóny na seba pekne nadväzujú a gradujú. Na obsah alkoholu je piteľnosť výborná. Nás pivo bavilo a musíme povedať, že nie prvýkrát. Za nás je to 7,5 bodu. Ak by boli tóny ešte o čosi čistejšie, bolo by to lepšie. Určite pivo, ktoré môžete ochutnať.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.05/10 (11 hodnotenie)