Pivovar, ktorý je súčasťou hotela Jelínkova vila, spustil výrobu v priebehu rokov 2003 až 2004. Nadviazal tým na stáročnú tradíciu varenia piva vo Veľkom Meziříčí, ktorá zanikla vo februári 1949. Maximálna produkcia pivovaru je na úrovni 4 000 hektolitrov piva ročne. Dnes si ochutnáme pivo, ktoré nesie názvov Kávové. Ide o ochutený ležiak.
Názov piva: Kávové pivo
Pivovar: Minipivovar Jelínkova vila
Druh piva: Ležiak, ochutený
Krajina: Česko
Stupňovitosť: Neuvedená
Obsah alkoholu: 4,7 %
Zloženie: Voda, jačmenný slad, instantná káva, chmeľové produkty.
Cena: Za fľašu s objemom 1,5 litra sme zaplatili v prepočte 5,50 eura.
Farba: Čierno-hnedá.
Pena: Smotanová, vysoká. Padala a pekne krúžkovala pohár.
Vôňa: Káva dominuje. Okrem nej zachytíte mliečnu čokoládu, karamel i černice.
Chuť: Sladový základ je výrazný, telo stredne plné. Ponúka kombináciu kávy, tmavej čokolády, pripálenej hrianky i náznakov černíc. Koncovka je horkastá.
Zhrnutie
Toto pivo sa celkom dá. Nejde o žiadny skvost či originál, na ktorý nezabudnete. Zaboduje hlavne piteľnosťou aj celkom pekným vyskladaním. Pivo pôsobí hutne a hra to na to, aby nikoho nevyrušilo. Za nás je to sedmička. V krčme by sa to obracalo asi dobre a to rozhodlo o celkovej známke.