Piteľnosť na prvom mieste (NucleALEr)

NucleALEr, Chernobeer Brewing, APA, recenzia piva

Kočovných pivovarov na Slovensku pribúda. Niektoré sú úspešné viac, iné menej. Lietajúci pivovar Chernobeer Brewing sa rozbehol celkom razantne, keď svoje pivo dokázal dostať do viacerých bratislavských podnikov. My si dnes otestujeme už jeho druhé pivo. Nesie meno NucleALEr. Ide o štýl APA. Zaujme už etiketou. „Na pivnej etikete sú rôzne vzorce, ktoré sa používajú pri jadrovej fyzike a ako čerešničku sme tam dali tabuľku, ktorú vypočítal teoretický fyzik a presne vypočítal rozpady molekúl a atómov v pive, ktoré ľudia pijú,“ prezradil nám spolumajiteľ.

Názov piva: NucleALEr

Pivovar: Lietajúci pivovar Chernobeer Brewing Co. (navarené v Rodinnom pivovare Zichovec)

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Česko/Slovensko

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu: 5,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad (plzeňský), chmeľ (Amarillo, Citra, Columbus), kvasinky.

Cena: Pivo nám na otestovanie poskytol samotný pivovar.

Farba: Zlatistá, pivo je číre.

Pena: Vysoká, šľahačkovitá. Vystúpala vysoko a len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia limetky, grepu i karamelu.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, telo pôsobí prázdnejšie. Nájdete v ňom kombináciu limetky, grepu i náznakov karamelu. Koncovka je výraznejšie horkastá. Rezkosť je mierne vyššia.

6.5/10

Zhrnutie

Ľahšia, menej výrazná a jemne nadpriemerná APA. Plusom je hlavne piteľnosť (aj napriek vyššej rezkosti). Tóny sa však držia pri zemi a najmä telo je prázdnejšie. Dominuje citrusová linka. Za nás je to 6,5 bodu. Pokojne ochutnajte, tento kúsok budete môcť obracať celý večer.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.73/10 (11 hodnotenie)