Keď pivu chýba o čosi viac ľahkosti a piteľnosti (Nadílka, 2021)

Zichovec - Nadílka 2021

Po troch rokoch sa vraciame k pivu s názvom Nadílka. Aj keď je pravda, že toto pivo od pivovaru Zichovec kupujeme pravidelne koncom roka. Vždy je trocha iné, aj keď v základe v podstate rovnaké. Toto pivo predstavil pivovar nasledovne:

„Pre tých z vás, ktorým v dospelosti chýba tešiť sa na vianočnú nádielku, každý rok varíme jednu z našich najnachmelenejších New England IPA vôbec, aby ste mali stále čo vyzerať. Nádielka je po okraj plná extrémne voňavých chmeľov Amarillo a Mosaic, ktoré skvele vonia po tropickom ovocí, melónoch, kôstkovinách, jednoducho presne tými všetkými vôňami, pre ktoré sme všetci tomuto pivnému štýlu prepadli.“

Názov piva: Nadílka – Double Dry Hopped Double NEIPA

Pivovar: Rodinný pivovar Zichovec

Druh piva: Imperial IPA

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 20°

Obsah alkoholu:  9%

Zloženie: Voda, jačmenné a pšeničné slady, ovsené vločky, chmeľové výrobky.

Cena: Za pollitrovú plechovku sme zaplatili päť eur.

Farba: Zlatistá, pivo je výrazne kalné.

Pena: Hutná, smotanová. Vystúpala vysoko a pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia prezretého ovocia, granátového jablka, grepu, kôstkového ovocia a náznakom aj alkoholu.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia prezretých marhúľ, broskýň, granátového jablka aj kôstkového ovocia. Horkosť je nevýrazná, doznievanie sladkasto-alkoholové.

7/10

Zhrnutie

Pri silných pivách musíte určiť hranicu, ktorá je pre zákazníka akceptovateľná. A tu sme mali pocit, že bola prekročená. Pivo pôsobilo ťažkopádne, ťaživo, čo sa podpisuje pod piteľnosťou. Dnes to stačilo na sedem bodov. Zo série vianočných pív asi najslabší kúsok.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.17/10 (3 hodnotení)