Pivný valec od susedov (Cracker Imperial Coffee Milk Stout)

Poľský kočovný pivovar Deer Bear založili v roku 2015 a už v prvých mesiacoch existencie sa mohol chváliť ponukou 12 vlastných pív. Svoju produkciu postupne obmieňa a v jeho ponuke nájdete aj silnejšie pivá. To nie je prekvapenie, silnejšie pivá majú u našich severných susedov mimoriadnu popularitu. Do tejto kategórie patrí aj pivo s názvom Cracker Imperial Coffee Milk Stout.

Názov piva: Cracker Imperial Coffee Milk Stout

Pivovar: Browar Deer Bear (navarené v Browary Regionalne Wasosz)

Druh piva: Imperial Stout

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 25 %

Obsah alkoholu: 10 %

Zloženie: Voda, slady: jačmenné (plzeňský, mníchovsky, údený, čokoládový, svetlý, karamelový, tmavý), jačmenný, chmeľ (Magnum, Sybilla), káva, laktóza, cukor.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 2,85 eura.

Farba: Čierno-čierna. Nič iné v to nehľadajte

Pena: Smotanová, hutná. Mala hnedastú farbu a držala si konzistenciu.

Vôňa: Dominuje káva, okre nej zachytíte aj rašelinu, slivky, hrozienka i černice.

Chuť: Sladový úvod je výrazný. Telo piva je hutné a plné. Nájdete v ňom kombináciu kávy, sliviek, hrozienok, pripečenej hrianky i čokolády. Koncovka je príjemne horkastá a schováva alkohol, ktorého doznievanie cítite ešte niekoľko sekúnd po dopití.

8.5/10

Zhrnutie

Už prvý dúšok ovalí a valcovanie pokračuje pri každom ďalšom. Pivo je hutné, mohorozmerné a výrazne kávové. Najmä v tele brucha nájdete všetko. Nemá zmysel to tu opäť vypisovať. Dominantná je káva, za ktorou sa tiahne všetko ostatné. V koncovke sa chute akoby znásobovali. Po nej nasleduje už len doznievanie, kde sa k slovu dostáva aj alkohol. Je to kúsok, ktorý nebudete v krčme obracať jeden po druhom. Je to kúsok, ktorým zakončíte deň a môžete si ho vychutnať. Pivo dostáva 8,5 bodu. Bol to zážitok.

Sending
Hodnotenie čitateľov
10/10 (1 hodnotenie)