Pivo, ktoré pripomína lentilky pod kobercom (Perlenbacher)

Perlenbacher

Prvý nástrel: Dnes si otestujeme ležiačik, ktorého značka je umelo vytvorená. Pivo s názvom Perlenbacher totiž pre obchodný reťazec Lidl varí nemecký pivovar Mauritius Privatbrauerei. Ten sa odvoláva na vyše 150-ročnú tradíciu varenia piva. My sme tento kúsok kúpili v Poľsku. Očakávania nie sú žiadne. Podľa všetkého by to mal byť ležiak, ktorý nikoho neurazí, ale ani neprekvapí.

Názov piva: Perlenbacher Premium Pils

Pivovar: Mauritius Privatbrauerei

Druh piva: Svetlý ležiak

Krajina: Nemecko

Stupňovitosť: 11,2%

Obsah alkoholu: 4,9 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Farba: Svetlo-žltá. Slámová.

Vôňa: Sladová, jemne dominujú citrusové tóny.

Pena: Zapenila ako bublifuk, ale spľasla ako bublina. Biela, jemná konzistencia.

Chuť: Chuť začína mierne, v strede nájdete záblesky citrusového ovocia. Tóny sú rozbité a na konci vás čaká náznak horkosti. O vodnatosti chutí hádam nemusím písať.

4/10

Zhrnutie

Podpriemerné pivo, alebo ak chcete lentilky pod kobercom. Ploská chuť vás prevádza od sladového začiatku, cez jemne citrusový stred až po miernu horkastú chuť na konci. Trocha vám to v ústach zaiskrí a potom rýchlo zmizne. Chute sú rozbité a neusporiadané. Na strane druhej piteľnosť je dobrá a nenáročný pivár by mohol povedať, že pivo osvieži. Spláchnuť smäd sa ním naozaj dá. Ale to je všetko. Pokiaľ máte radi pivo a viete si ho vychutnať, od tohto kúsku bežte kade ľahšie. Dávam štvorku.