Pivo, ktoré spasí už len zázrak (Stein Ležiak)

Stein 12

Prvý nástrel: O tom, či pôvodné pivo Stein stálo za to, by sme mohli polemizovať. Dokázať tú či onú teóriu, nevieme. Pri našich pravidelných prehliadkach obchodov sme však narazili na klasickú dvanástku s označením Stein. Ide o produkt, ktorý varia vo Vyhniach. Na etikete píšu motto „Toto už nebude o náhode…“. Či tomu bude tak sa dozvieme o pár okamihov. Každopádne pivo sa chváli striebornými medailami zo Slovenskej pivnej korunky.

Názov piva: Stein Ležiak 12% Svetlý

Pivovar: Pivovar Steiger, Vyhne

Druh piva: Ležiak

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 12%

Obsah alkoholu: 5,0%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, upravený chmeľ, antioxidant kyselina askorbová.

Farba: Zlatistá a číra ako sklo.

Vôňa: Sladová. Tak cukríkovo.

Pena: Zapenila, ale rýchlo utiekla kade ľahšie.

Chuť: Sladové tóny začínajú na prekvapenie celkom vysoko. Ale potom príde cukríkový stred piva a po ňom netypický horký záver. Chute prebehnú veľmi rýchlo a v ústach vám zostane neprirodzená horkosť.

4/10

Zhrnutie

Podpriemerné pivo. Lepkavá konzistencia, divoké tóny a plytké chute. To si odnášam z tejto recenzie. Pivo môže zaujať s prižmúrením oboch očí len náznakom v úvode. V ňom dominuje celkom vysoko nasadený sladový tón. Ďalej je to už zrýchlená prehliadka. Najprv cukríkového stredu a potom horkastého záveru. Nič čo by ma príjemne prekvapilo. Neviem čo na toto hovoria Bratislavčania odchovaní na Steine, ale ja dávam pivu štvorku. Musel by sa stať zázrak. Len ten by ma prinútil, aby som sa k tomuto kúsku vrátil.