Pivo na celkom príjemné popíjanie (Klíšťák)

Klíšťak, Bizon, Amber Ale, české pivo, recenzia

Český pivovar Bizon nájdete v obci Čižice asi 12 kilometrov od Plzne. Ide o reštauračný pivovar, ktorý založili v roku 2011. Vtedy išlo len o mikropivovar, ktorý sa svojou kapacitou podobal na pivovar domovariča. Disponoval totiž len 115-litrovou varňou. Už o tri roky varňu vymenili za 400-litrovú. Ani tá však nestačila a vlani ju vymenili za dvetisíclitrovú. V ponuke pivovaru nájdete viacero kúskov. Dnes ochutnáme pivo s názvom Klíšťák. Ten je navarený v štýle Amber Ale.

Názov piva: Klíšťák

Pivovar: Pivovar Bizon

Druh piva: Amber Ale

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 13°

Obsah alkoholu: 4,5 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady, chmeľ.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme v prepočte zaplatili dve eurá.

Farba: Medená, pivo je číre.

Pena: Jemná, nadýchaná. Držala si tvar a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Dominuje karamel, okrem neho zachytíte oriešky, černice aj slad.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, telo stredne plné. Ponúka kombináciu karamelu, orieškov, černíc i náznaky kvetiniek a masielka. Koncovka je horkastá na štýl výraznejšie. Pivo je trocha viac rezkejšie.

6.5/10

Zhrnutie

Také pivo na príjemné popíjanie. Nevyruší, neprekvapí, len plynulo prepláva. Plusom je lahodnosť a celkom príjemná vyskladanosť. Karamelová linka dáva tomuto pivu charakter a je na vašej preferencii, či vám to vyhovuje, alebo nie. Za nás je to 6,5 bodu. Nie je to síce pivo, na ktoré by sme dlho spomínali, ale určite sa dá.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.5/10 (2 hodnotení)