Pivo nielen pre fanúšikov Game of Thrones (Red Wedding)

Prvý nástrel: Bratislavský kočovný pivovar Unorthodox Brewing nechrlí na trh novinky každý týždeň. Jeho koncepcia je už dlhšiu dobu nastavená jasne – chce ponúkať premyslené kúsky, ktoré zaujmú hlavne originálnosťou. Platí to aj o pive s názvom Red Wedding. Ide o belgický štýl piva, ktorý bol ozvláštnený šťavou z červeného hrozna. Pivovar ho charakterizoval nasledovne: „Názov, rovnako ako etiketa od talentovaného írskeho umelca Conor Campbell, je inšpirovaný známou „červenou svadbou” z Game of Thrones, ale náš výtvor je skôr sobášom piva a vína, do jedného harmonického sviatočného celku, ako krvavým masakrom dvoch odlišných štýlov.

Názov piva: Red Wedding

Pivovar: Unorthodox Brewing (navarené v pivovare Sessler)

Druh piva: Belgian Ale

Krajina: Slovensko

 Stupňovitosť: 17 %

Obsah alkoholu: 7 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad (plzeňský, Amber, Golden Naked Oats), chmeľ (Hellertau Blanc, Huet Melon), kvasinky a šťava z červeného hrozna.

Cena: Za pivo s objemom 0,75 litra sme zaplatili necelých sedem eur.

Farba: Oranžovo-červená. Pivo je kalné.

Pena: Smotanová, jemná. Padala a krúžkovala pohár. 

Vôňa: Rozoznáte karamel, čokoládu, rum ale najmä hrozno aj kvetinkovú linku.

Chuť: Sladový úvod je výrazný. V strede zachytíte kombináciu hrozna, karamelu, čokolády, ktorá prechádza do príjemne horkastej koncovky. Všetko do seba príjemne zapadá.

8/10

Zhrnutie

Fajn kúsok. Nezvyčajný, hutný a prekvapivý. Zaujímavá je hlavne kombinácia sladkastých tónov s hroznovou linkou. Plusom je celkové vyskladanie i zladenie. Najmä hrozno sa dostáva k slovu vtedy, keď to nečakáte a predlžuje sladový stred. Ako keď máte pocit, že ste všetko videli a pred vami otvoria nové dvere. Alkohol je pritom nebezpečne schovaný. Dávame slušných osem bodov. Veľká pochvala.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.05/10 (11 hodnotenie)