Keď do tmavého ležiaku hodíte „čokoládu“ a kokos (Bounty)

Zichovec - Bounty

Rodinný pivovar Zichovec asi slovenským fanúšikom remeselného piva netreba dvakrát predstavovať. Založili ho v roku 2012. Už po krátkom čase majitelia prišli na to, že kapacita, ktorá sa pohybovala na úrovni 850 hektolitrov piva ročne, im nebude stačiť. A tak sa rozhodli výrobu rozšíriť. To im umožnilo expandovať a slovenský trh tak bol prvý na rade.

Musíme povedať, že pivovar nastavil latku svojej produkcie vysoko. Ponúka kúsky, ktorými sa môže porovnávať s najlepšími svetovými pivovarmi. Dnes ochutnáme pivo s názvom Bounty. Názov je totožný s čokoládovo-kokosovou tyčinkou. Uvidíme či tak aj ochutený tmavý ležiak bude aj chutiť.

Názov piva: Bounty

Pivovar: Rodinný pivovar Zichovec

Druh piva: Ochutený tmavý ležiak

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 13°

Obsah alkoholu: 5,5%

Zloženie: Voda, jačmenné slady, kokos, kakaové bôby, chmeľové výrobky.

Cena: Za pollitrovú plechovku sme zaplatili necelé štyri eurá.

Farba: Čierna.

Pena: Vysoká s hutnejšou smotanovou konzistenciou.

Vôňa: Kombinácia kávy, kakaa, toastu, náznakov kokosu aj sušených sliviek.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia tmavej čokolády, kakaa, kávy, kokosu, smotanovej jemnosti aj náznakov sušených sliviek. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie sladkasté so smotanovou jemnosťou.

8/10

Zhrnutie

Výborné pitie. Pivo fakt korešponduje so známou čokoládkou Bounty. Akurát v tomto prípade ide o verziu s tmavou čokoládou. Normálne sme neverili, že pri výrobe tohto piva nebola použitá laktóza. Môžete v ňom nájsť jemnú smotanovú linku. Za nás je to silných osem bodov. Veľká spokojnosť.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.43/10 (7 hodnotenie)