Pivo, pri ktorom vznikla debata, o aký štýl to je (Midsummer Dream)

Mikkeller - Midsummer Dream 2021

Za dánskym kočovným pivovarom Mikkeller stojí učiteľ matematiky a fyziky Mikkel Borg Bjergsø. Ten spočiatku varieval pivo len pre svojich kamarátov. Rád pritom experimentoval a púšťal uzdu fantázie. Časom sa jeho koníček pretavil v tzv. kočovné varenie piva, keď pivo varil v rôznych pivovaroch nielen v Dánsku. V jeho ponuke nájdete experimenty aj klasiku.

Cieľom je ukázať rozmanitosť pivného sveta. A nielen toho pivného. Pivo varí kočovne po celom svete. Kúsok s názvom Midsummer Dream 2021 bol navarený v pivovare  De Proef Brouwerij. Pivovar ho označil ako ležiak.

Názov piva: Midsummer Dream 2021 – Lager

Pivovar: Mikkeller (navarené v De Proef Brouwerij)

Druh piva: Ležiak

Krajina: Belgicko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  4,6%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za tretinovú plechovku sme zaplatili 3,30 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je takmer číre.

Pena: Nadýchaná, vysoká bola zložená z mikro aj väčších bubliniek.

Vôňa: Kombinácia sladu, karamelu, ale aj kvetiniek.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia chlebnatosti, sladu, karamelu ale aj pomarančov a výrazných kvetiniek. Náznakom prítomná jemná oxidácia. Horkosť je stredne výrazná, nevtieravá, doznievanie ovocno-korenisté.

7.5/10

Zhrnutie

Tak sme mali debatu o tom, do akej miery je toto ležiak. Charakter tohto piva totiž nie je jednoznačný a chmele sa hlásia k slovu. Je to príjemné, osviežujúce a iskrivé pitie. Pivo je výrazne aromatické a jeho aromatickosť nemusí sadnúť každému. Za nás to 7,5 bodu. Kedykoľvek, kdekoľvek.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.5/10 (1 hodnotenie)