Pivo z pivovaru, ktorý nie je pivovar (Perón IPA)

Perón IPA

Už sa nám stalo, že ste nás upozornili, že na našej pivnej mape chýba Staničný pivovar v Košiciach. Ono nechýba. Aj keď má v názve slovo pivovar, nejde o tradičného producenta v pravom zmysle slova. Pivo nevarí a my neviem, či si ho necháva variť, alebo ide o pivovar, ktorý je kočovný. Každopádne, jeho pivo kúpite v každej trafike či obchode na stanici v Košiciach. Tam sme ho kúpili aj my. Konkrétne ide o pivo s názvom Perón IPA. V chladničke odpočívalo dlho, tak sme sa rozhodli ho teda vyskúšať, aby sme náhodou neprešvihli dátum minimálnej trvanlivosti.

Názov piva: Perón IPA

Pivovar: Staničný pivovar (nie je napísané, kde to bolo uvarené)

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,0 %

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, chmeľ.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili necelé dve eurá.

Farba: Medená, pivo je jemne kalné.

Pena: Jemná, so šľahačkovitou konzistenciou. Pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Výrazne sladová. Okrem karamelu aj náznaky pomaranču.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť jemne nižšia. V chuti je prítomný karamel, grep, pomaranč aj jemné náznaky šumienkovosti. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie sladové.

6/10

Zhrnutie

Musíme sa priznať, že pri slepej degustácii by sme asi neuhádli štýl tohto piva. Sladový základ je na tento štýl piva výrazný. Ovocná linka, ktorá u nás preslávila tento štýl, v úzadí a ruší aj šumienkovosť. Na strane druhej, nie je to žiadny „prúser“. Pivo sa piť dá, ale nie je určené pre fanúšikov remeselného piva. Za nás slabšia šestka.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.14/10 (7 hodnotenie)