Pivovar Falkon: Najväčší problém? Minister financií

Pestrý, turbulentný, ale aj prelomový. Aj takto môžeme nazerať na rok 2015 z pohľadu pivovarníkov. Portál oPive.sk sa rozhodol na prelome rokov uskutočniť veľkú anketu medzi pivovarníkmi a odborníkmi, ktorí sa pohybujú okolo piva. Dnes odpovedá Jakub Veselý, majiteľ pivovaru Falkon.

Jakub Veselý

Ako hodnotíte rok 2015 z pohladí pivovarníka?
Veľmi pozitívne. Rok 2015 bol plný dobrého piva. Vzniklo veľa nových minipivovarov a lietajúcich pivovarov v Čechách i v Európe, a čo je najdôležitejšie, stúpa počet skvelých pív okolo nás. Čo sa týka Falkonu, rok 2015 musím hodnotiť opäť kladne, pretože sa nám pomaly darí stabilizovať produkciu a uspokojiť tak všetkých zákazníkov. V tomto roku na výstavu opäť rastieme odhadom o 50 percent.

Čo bolo pre Vás udalosť roka?
Tá najväčšia udalosť, na ktoré sme celý rok s kolegami pracovali, nastane až v januári roku 2016, kedy prebehne vôbec prvý ročník našej degustačnej súťaže piva World Beer Idol. To ale trochu odbieham. V priebehu roka 2015 nastalo niekoľko medzníkov, ktoré môžem vypichnúť, či už prvá účasť Falkon na festivale za hranicami republiky (Braufest Berlin) alebo napríklad Zlatá a Strieborná pivná pečať zo slávností piva v Tábore. To samozrejme poteší.

Aké problémy trápia sektor najviac?
Babiš … 🙂 (český minister financií, pozn. red.)

Čo vám urobilo v roku 2015 najväčšiu radosť?
Najväčšiu radosť mi robí, že sa krčmári aj samotní konzumenti k môjmu pivu naďalej vracia.

Aký bude podľa vás rok 2016? Čo bude pre vás najväčších výzvou?
Dúfam, že minimálne rovnako dobrý, ako ten súčasný. Verím, že pomaly začneme s barrel Aging aj souring programom, na ktorý sa hrozne teším!

Snímka: archív J.V.