Pivovar General: Chceme, aby boli naše pivá dostupnejšie

Pivovar General

Pivovarnícky rok ubehol ako voda. V mnohých smeroch bol podobný ako tie predchádzajúce, našli sa však aj nové momenty a výzvy. Portál oPive.sk sa opäť rozhodol usporiadať pravidelnú koncoročnú anketu, v ktorej spovedáme pivovarníkov zo Slovenska. Dnes sa za uplynulým rokom obzerá Michal Kováč, majiteľ pivovaru General.

Ako hodnotíte uplynulý rok 2019? Čím bol pre vás iný?

Rok 2019 hodnotím pozitívne. Bol to pre nás nábehový rok, opäť sme sa veľa naučili a tento rok chceme všetko zužitkovať. Podarilo sa nám zastabilizovať základný sortiment pív. Rozšírili sme kapacitu a začali technologické úpravy, na ktoré sme sa už dlhšie chystali. Náš tím sa rozrástol o Lukáša Žemberyho, s ktorým sme zároveň začali pracovať na nových pivách. Niektoré sme už uviedli a ďalšie budú pravidelne pribúdať.

Čo by ste označili za pivovarnícku udalosť roka?

Prvé slovenské remeselné pivo v plechovke.

Ktorý konkurenčný pivovar vás pozitívne zaujal?

Zaujal ma pivovar Baťák, ktorý pomerne rýchlo nastúpil s vysokou kvalitou pív. Pozitívne vnímam aj rozmach pivných štýlov, ktoré sa v minulosti objavovali v slovenskej produkcii len sporadicky a viac experimentovania čo bola doména skôr malých pivovarov a kočovníkov.

S akými plánmi vstupujete do nového roka?

V novom roku plánujeme pokračovať v pravidelnom uvádzaní nových pív. Spustenie marketingových a obchodných aktivít. Určite sa chceme viac venovať dostupnosti našich fľaškových pív.

Snímka: Pivovar General