Na východe otvoria nový pivovar. Zatiaľ len na skúšku

Nestville Taberna, Gas Familia, pivovar, Spiš

Pivná mapa Slovenska bude bohatšia o ďalšie miesto, ktoré si bude variť vlastné pivo. Koncom tohto týždňa totiž na skúšku otvoria pivovar Nestville Taberna v obci Hniezdne v okrese Stará Ľubovňa. Známe sú aj prvé podrobnosti.

Tri roky príprav

O tom, že v Hniezdnom sa pripravuje nový pivovar informoval portál oPive.sk už pred tromi rokmi. Za ideou stojí rodina Guregovcov, ktorá má v oblasti alkoholických nápojov bohaté skúsenosti. Stojí totiž za spoločnosťou Gas Familia, ktorá vyrába destiláty pod značkami Goral, Spiš či Familia.

Okrem nich však v obci Hniezde prevádzkuje aj múzeum liehovarníctva situované v areálu Nestville Parku. To približuje históriu výroby alkoholických nápojov a nájdete v ňom napríklad aj podnikovú predajňu či čokoládovňu. Novým lákadlom areálu bude po novom aj pivovar s názvom Nestville Taberna.

„V pivovare s neopakovateľnou atmosférou spoznáte históriu a výrobu piva a ochutnáte nefiltrované a nepasterizované poctivé pivo varené z najkvalitnejších surovín – sladu, miestnej vody, chmeľu a pivovarských kvasníc,“ predstavuje na oficiálnej stránke pivovar vedenie parku.

Reštauračný pivovar

Pôjde pritom o klasický reštauračný pivovar. „K dobrému pivu patrí neodmysliteľne aj chutné jedlo ponúkané kuchyňou našej reštaurácie, ktoré vám v harmonickom spojení s týmto zlatistým mokom prinesie nezabudnuteľný kulinársky zážitok,“ píšu na stránke parku.

Pivovar počas nasledujúceho víkendu otvoria na skúšku. V areáli Nastville Parku sa totiž 28. a 29. júna uskutoční Nestville Open Fest. V rámci festivalu sprístupnia verejnosti aj pivovar. V ponuke by mali byť tri druhy piva – svetlý ležiak, tmavý ležiak a pšeničné pivo. Špecifikom všetkých pív bude to, že ich v Hniezdnom nechali ležať aj v sudoch po prvej slovenskej whisky Nestville.

Po víkendovej akcii pivovar v Hniezdnom opäť zatvoria. Termín oficiálneho otvorenia producenta piva zatiaľ nie je stanovený. Podľa zámeru, ktorý spoločnosť predložila úradom ešte v roku 2016, by mal pivovar disponovať 1000-litrovou varňou.

Vizualizácie pivovaru: Nestville Park