Keď si veľký pivovar založí menší (Big Easy Session IPA) 

Brauwerk - Big Easy Session IPA

Jeden trend môžeme pozorovať už dlhšie obdobie a môžeme sa s vami staviť, že bude ešte výraznejší. Narážame na aktivitu veľkých pivovarov vo vodách, ktoré sú príznačné pre malé, remeselné pivovary. Jedným z takýchto príkladov je pivovar Ottakringer, ktorý je na pivovarníckej scéne už od roku 1837. Len nedávno, v roku 2014, však otvoril aj dcérsky pivovar. Ten nesie názov Brauwerk a zameriava sa na pivné štýly, ktoré sú typické pre tzv. craft pivovary. A jedno také pivo si dnes ochutnáme. Nesie názov Big Easy Session IPA.

Názov piva: Big Easy Session IPA

Pivovar: Brauwerk (Ottakringer Brauerei)

Druh piva: Session IPA

Krajina: Rakúsko

Stupňovitosť: 10,5°

Obsah alkoholu: 4,3 %

Zloženie: Neuvedené, len to, že obsahuje jačmeň.

Cena: Pivo bolo súčasťou adventného kalendára. Za 24 pív sme zaplatili 40 eur.

Farba: Tmavo-žltá, pivo je kalné.

Pena: Vysoká, nadýchaná so šľahačkovitou konzistenciou.

Vôňa: Výrazne citrusová. Pomaranč, grep, liemtka a náznakom aj karamel.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti dominuje kombinácia grepu, limetky i pomaranču. Zachytíte aj jemné náznaky šumienkovosti. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie trávnaté, citrusové.

6.5/10

Zhrnutie

Štýlovo toto pivo aj celkom sadlo. Horšie je to už s vyznením. Nie, nie je to zlé pivo. Je bez výraznejších chýb a v celkom sa dalo bez problémov vypiť. Pivu však chýbalo viac lahodnosti, príjemnejšie prechody a ľahkosti. Za nás je to 6,5 bodu. Fajn, ale nič špeciálne.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.3/10 (5 hodnotenie)