Pivovar Pálffy Brauerei už ponúka pivo. Otvorenie prebehne v júni

Pálffy Brauerei - Hostinec Palatín

Pivovar Pálffy Brauerei už ohlásil termín otvorenia. Nový producent piva, ktorý bude súčasťou Kaštieľa Pálffy vo Svätom Jure, otvorí svoje brány 26. júna. Pivo z nového pivovaru však môžete ochutnať už v týchto dňoch.

Naplno od konca júna

O tom, že sa vo Svätom Jure chystá otvorenie nové ho pivovaru sme informovali už v apríli tohto roka. „Pivovar máme v podstate dokončený, technológie sú nainštalované a odskúšané. Prvé skúšobné várky piva sme už stihli odvariť,“ uviedol vtedy pre oPive.sk Tomáš Dilong, výrobný riaditeľ Pálffy Brauerei.

Ten vtedy odhadoval, že pivovar svoje brány otvorí na konci mája. Nakoniec sa tak stane o mesiac neskôr. Pálffy Brauerei oficiálne otvorí svoje brány 26. júna. V tento deň sa uskutoční aj sprievodná akcia s programom.

„Príďte si vychutnať pravé osvieženie v podobe kvalitných, remeselne spracovaných pív z Kaštieľa Pálffy, kde sa pivo vyrábalo, skladovalo a čapovalo už v dávnej histórii.  Pivovar Pálffy Brauerei sa vracia k tejto tradícií a nadväzuje na ňu varením viacerých typov remeselného piva, ktorého vzorky budete môcť degustovať počas celého dňa,“ píše na sociálnej sieti pivovar.

Pivo už čapujú

Samotný Kaštieľ Pálffy už ponúka pivo z pivovaru, keď ho čapujú v Hostinci Palatín. Pivovar na sociálnej sieti informoval, že na výčape je na začiatku trojica pív: Jozefova desiatka, Rudyho záletnícka IPA a Lotrinského štýlový weizen. Ponuka by pritom mala byť rozšírená až na šesť pív. Všetky pivá pritom majú byť dostupné aj na otvorení.

Pivovar zároveň oficiálne predstavil aj sládka. Tým je Peter Kimák. „Peter nie je vo svojom fachu nováčik. Je držiteľom viacerých ocenení u nás a aj v Čechách. Napríklad získal tretie miesto na Jarnej cene českých sládkov vo Zvíkove, v kategórii český svetlý ležiak,“ predstavuje pivovar autora receptúr pív.

Pivovar pokračuje, že Peter je držiteľom aj Zlatej pivnej pečate v kategórii Pšeničného piva v a Striebornej pivnej pečate v kategórii svetlý český ležiak na medzinárodnej pivovarníckej súťaži Česká pivná pečať.

Prečítajte si viac o pivovare:

Nový pivovar na scéne. Pálffy Brauerei nadviaže na históriu

Snímka: FB Pálffy Brauerei