Pivovar Pribina: Rok 2017 bude pre nás prelomový

Opäť to nebola nuda. Máme za sebou pivovarnícky rok 2016 a môžeme bilancovať. Pre niekoho bol prelomový, pre iného stabilizačný. Portál oPive.sk sa rozhodol na prelome rokov uskutočniť veľkú anketu medzi pivovarníkmi a odborníkmi, ktorí sa pohybujú okolo piva. Dnes odpovedá sládok a spolumajiteľ kočovného Pivovaru Pribina Peter Kečkéš.

Ako hodnotíte rok 2016 z pohľadu pivovarníka?
Hodnotím ho veľmi pozitívne pretože sa nám (Pivovaru Pribina) podarilo naštartovať svoje pôsobenie na trhu a oficiálne začať svoju existenciu aspoň ako kočovný pivovar.

Čo bolo pre vás udalosťou roka?
Udalosťou roka pre nás bol určite Salón piva v Nitre, teda našom rodnom meste, kde sme sa vedeli prezentovať a tak dostať do povedomia ľudí aj osobne, nielen produktom.

Aké problémy trápia podľa vás sektor pivovarníctva?
Sektor pivovarníctva trápia podľa mňa vysoké vstupné náklady pre naštartovanie vlastného pivovaru, absolútne žiadna podpora malého a stredného podnikania zo strany štátu v tomto smere a stále neznížená byrokracia pri vybavovaní dotácií eurofondov.

Čo vám urobilo v roku 2016 najväčšiu radosť?
Najväčšiu radosť nám urobil veľký záujem a pozitívne hodnotenia našich produktov zo strany zákazníka.

Aký bude podľa vás rok 2017?
Čo bude pre vás najväčšou výzvou? Rok 2017 bude pre nás prelomový, keďže chceme zmeniť kočovné pôsobenie pivovaru a dať ľuďom konečne pivo, ktoré bude vyrobené priamo v Nitre. No a najväčšou výzvou bude určite vybavenie dotácií z eurofondov, keďže sme sa od žiadosti ešte z roku 2015 nikde neposunuli, takže zároveň prelomiť už konečne nejakým spôsobom byrokraciu pri vybavovaní týchto dotácií. Alebo skúsime osloviť zahraničného investora na vstup do pivovaru, pretože zahraniční dostanú od slovenského štátu hneď podporu napr. v podobe daňových prázdnin, vybavenia všetkých povolení okamžite a prípadne aj výstavbu priestorov ako bonus 🙂

Snímka: archív P. K.