Pivovar ŽiWell: Keď si chcete vychutnať pivo v peknom prostredí

Piešťanský pivovar Žiwell

Pivovar ŽiWell, alebo ak chcete oficiálnejšie Piešťanský pivovar ŽiWell. Tak sa volá pivovar, ktorý nájdete v kúpeľnom meste Piešťany. Nie je však v centre diania, ale v pokojnejšej časti mesta pri Váhu. Aj to môže byť výhoda, keď si pivo vychutnávate v príjemnom prostredí. V ponuke pivovaru nájdete spodne aj vrchne kvasené pivá.

Adresa: Rekreačná 3, 921 01 Piešťany


Zaradenie pivovaru: Pivovary Trnavského kraja

Telefón:  +421 949 409 900

Mail: pivovar@ziwell.sk

Web: ZiWell.sk

Sociálne siete: Facebook, Instagram

Rok založenia: 2015

Typ pivovaru:  Reštauračný pivovar

Ponuka piva: fľaškové aj čapované pivo.

Ako sa pivovar predstavuje:  

Sme partia 4 pivných nadšencov. Bláznivé nápady nám nikdy neboli cudzie – a v jeden večer prišiel ďalší bláznivý nápad, ktorý nás teraz zamestnáva naplno a na tie ďalšie musíme na chvíľu zabudnúť. Variť v Piešťanoch vlastné pivo – dobré, poctivé pivo, plné chuti. Také, za ktoré sa nebudeme hanbiť, a na ktoré radi pozveme rodinu a kamošov.

Prešli sme takmer všetky slovenské mikropivovary a veľa českých, aby sme načerpali inšpiráciu. Áno, trochu sme aj závideli a obkukávali. Pochopili sme, že pivo, ktoré chceme variť, sa bude skladať len zo 4 základných zložiek – vody, jačmeňa, chmeľu a kvasiniek. Žiadne pridané enzýmy, konzervanty a iné sajrajty –  a teda žiadne europivo, ale poctivé domáce pivo.

A tak sme sa dali do varenia. Každá várka je trochu iná, ako predošlá, lebo ešte stále nie sme presvedčení, že sme našli ideálny pomer surovín. Ale to príde. Stále sa učíme a fakt nás to baví 🙂

Prečítajte si aj

Tento ležiak sa podaril. Pochvala do Piešťan (Staročeský ležiak)