Pivovar Zámčan: Oáza piva, ktorú nájdete v Nových Zámkoch

Pivovar Zamcan

Sú kraje, v ktorých nájdete pivovar v každom meste. Nitriansky kraj medzi pivu zasnúbene regióny určite nepatrí. Nájdete v ňom len päť pivovarov, čo je najmenej zo všetkých krajov. Medzi pivné oázy môžeme zaradiť aj pivovar Zámčan. Ten nájdete v Nových Zámkoch, konkrétne v podniku s názvom Header`s. Ide o klasický reštauračný pivovar, ktorý však ponúka svoje pivo aj vo fľašiach.

Adresa: Headers Beer & Pizza, Nábrežná 43/A, 940 71 Nové Zámky

Zaradenie pivovaru: Pivovary Nitrianskeho kraja

Telefón:  +421 0902 499 059

Mail: info@headers.sk

Web: Headers.sk, Zámčan.sk

 Sociálne siete: Facebook, Instagram

Rok založenia: 2017

Typ pivovaru:  Reštauračný pivovar

Ponuka piva: fľaškové aj čapované pivo.

Ako sa pivovar predstavuje:  

Začalo to príbehom z roku 2001. Tibor Hlavička sa rozhodol otvoriť podnik, ktorý by vypĺňal medzeru na trhu. V tej dobe bolo v meste veľmi málo podnikov, a ešte menej, kde by ste si mohli v kľude sadnúť a porozprávať sa s kamarátmi, známymi, partnermi alebo si len vychutnať šálku kávy.

V roku 2005 padla myšlienka otvoriť kuchyňu, a ponúknuť hladným zákazníkom aj jedlo, aby neutekali domov.

V roku 2006 sme spustili donášku jedál do domu a web stránku s možnosťou objednania jedál cez internet. Ako prvá donáška v meste.

Na základe rozhodnutia mesta predať a zbúrať priestory, v ktorých sme fungovali 10 rokov (od roku 1998 do roku 2001 ako potraviny, a od roku 2001 ako piváreň a reštaurácia) , sme v roku 2009 skončili činnosť na G. Bethlena a presunuli sme kuchyňu na Bratislavskú ulicu. V roku 2012 sme túto prevádzku zrušili a spojili kuchyňu s pivárňou na súčasnej adrese – na Nábrežnej 43A.

V roku 2013 sme ako prvá donáška spustili možnosť platby kartou cez internet, ako aj v podniku.

V roku 2016 nám pribudli do života dve radostné správy. A to práca na prvom novozámockom pivovare a narodenie najmladšieho člena – Tibora Hlavičku najmladšieho, tretieho v generácii.

V roku 2017 spúšťame po roku príprav, prerábok, nervov a hlavne odhodlania prvý novozámocký pivovar – Zámčan, ktorý sa nachádza v suteréne budovy – Pivovar a Reštaurácia Header`s.

Veľa z Vás sa nás pýta, prečo názov Header`s? Znamená v angličtine Hlavičkov 🙂

Prečítajte si aj

Pivná ponuka bude bohatšia. Otvárajú Pivovar Zámčan