Plzeň má schopného vyzývateľa (Lobkowicz)

Lobkowicz

Prvý nástrel: Dočkala sa aj vlajková loď českej skupiny Pivovary Lobkowicz, konkrétne ich rovnomenné pivo. To má ambíciu konkurovať legendárnej Plzni. Klasická dvanástka, ktorá sa chváli tým, že používa len české suroviny. Skupina si na pive dáva záležať, čo vidno aj na fľaši. Na etikete nenájdete žiadnu chémiu, čo je plus. Som veľmi zvedavý, poďme na to.

Názov piva: Lobkowicz

Pivovar: Pivovar Protivín, Protivín

Druh piva: Svetlý ležiak

Krajina: Česko

Stupňovitosť: Dvanástka

Obsah alkoholu: 4,7%

Farba: Tmavožltá, jantárová

Vôňa: Veľmi príjemná. Skĺbenie chmeľu a sladu.

Pena: Nemám čo vytknúť. Pohár krúžkovala

Chuť: Na začiatku cítiť jemne sladovú chuť, ktorá prechádza do nasýteného stredu. Koncovka je chmeľová. Celkom lahodiaca. Na to, že ide o fľaškové pivo je rezkosť akurátna. Viem si predstaviť, že čapované by bolo ešte lepšia.

8/10

Zhrnutie

V Protivíne sa nemajú za čo hanbiť. Pivo sa môže pokojne porovnávať s Plzňou. Aj keď je chmeľovejšie, je chuťovo plné. Rezkosť je akurátna, pije sa veľmi príjemne. Pivovar toto pivo promuje ako vlajkovú loď a podľa toho čo som ochutnal, plným právom. Čo úplne kvitujem je zloženie bez žiadnych extraktov či ďalších „vylepšovákov“, čo nie je u tejto skupiny úplne zvykom. Aj preto dávam pivu osmičku. Hádam sa v Protivíne nepokazia.