Pochvala do Generalu. Vybrali sa dobrou cestou (Passion Fruit)

Passion Fruit - General

Nasledujúce dni a týždne si na našich stránkach predstavíme viacero pív z pivovaru General. Musíme povedať, že v posledných mesiacoch prešiel najväčší bratislavský pivovar pomerne zásadnými obmenami. A nie je to len prechodom na plechovky. Mení sa aj ponuka pivovaru, ktorý akoby viac experimentoval a snažil sa zaujať aj nezvyčajnými pivami.

Tam môžeme zaradiť aj pivo s názvom Passion Fruit. Pivovar ho predstavil nasledovne: „Pivo typu Sour Ale, ktoré vás zaručene osvieži, explózia chutí marakuje, stredná kyslosť vyladená pridaním marakujového pyré. Príjemne kyslé telo s výraznou exotikou v pozadí.“

Názov piva: Passion Fruit – Frut Infused Sour

Pivovar: Pivovar General

Druh piva: Sour

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  4%

Zloženie: Voda, jačmenné a pšeničné slady, 100% marakuja pyré, kvasinky.

Cena: Za plechovku s objemom 0,5 litra sme zaplatili 3,50 eura.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká s jemnou šľahačkovitou štruktúrou.

Vôňa: Marakuja dominuje. Okrem nej môžete rozoznať pomaranč či limetku.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti dominuje marakuja, ktorá je rozvíjaná náznakmi pomaranča, limetky aj ríbezlí. Horkosť je nevýrazná, doznievanie ovocné.

8/10

Zhrnutie

Veľká pochvala. Chuťovo čisté, iskrivé a výborne piteľné pivo. Keď si pozriete obsah alkoholu, tak pivo maximálne využíva potenciál toho, čo môže. Za nás je to silná osmička. A veľká spokojnosť. Takto si predstavujeme pivo na leto. Už aby prišlo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.04/10 (13 hodnotenie)