Slovinská nuda v zelenej fľaške (Laško Dark)

Laško Dark

Prvý nástrel: Keď sa povie slovinské pivo, asi každého napadne pivovar Laško. Ten si získal slušné meno nielen doma, ale aj na celkom Balkáne. Dnes si otestujeme jeho tmavý ležiak s názvom Laško Dark. Už fľaša napovedá, že ide o importný kúsok, s ktorým sa pivovar snaží konkurovať iným zahraničným pivám. Uvidíme či drží krok.

Názov piva: Laško Dark

Pivovar: Pivovarna Laško

Druh piva: Tmavý ležiak

Krajina: Slovinsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,9 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, nesladové obilniny, karamelový slad, pražený slad, chmeľ.

Farba: Čierno-červená.

Vôňa: Karamelovo-kávová.

Pena: Penila ako bublifuk. Konzistencia boja jemná a pomerne rýchlo padla.

Chuť: Sladové tóny začínajú tak priemerne. V strede piva je to však vykompenzované, keď tu zachytíte pomerne silno kávu a karamel. Ich intenzita však nie je výrazná. V koncovke sa chmeľ mihne, ale len tak, aby sa nepovedalo.

5/10

Zhrnutie

Priemerné pivo. Tóny sú síce pekne usporiadane, ich intenzita je však dosť škrtená. Ako keď skúšate niečo rozpoznať v šere a akosi to nejde. Najsilnejšou stránkou je stred piva, ale aj tu musíme dodať výhradu. Najmä tú, že pivo ma pomerne vysoký obsah alkoholu a aj preto sme čakali ich vyššiu intenzitu. Každopádne karamel a kávu tam zachytíte. Piteľnosť je aj s prihliadnutím na spomenutý alkohol dobrá. Ak by ste mi toto pivo núkali ešte raz, už by som si ho nedal. Žiadne prekvapenie, len taká nuda. Dávam preto nudnú päťku a tá je pomerne slabá. Ak neskúsite, nič sa nedeje.