Podarené pitie, ale k dokonalosti niečo chýbalo (Mistr)

Sibeeria - Mistr

Dnes ochutnáme pivo s názvom Mistr. Na trh ho uviedol pivovar Sibeeria. Podľa pivovaru ide o ľahký 13-stupňový English Stout s príjemnou praženosťou a vysokou piteľnosťou. Pivo bolo uvarené pre divadelnú inscenáciu hry Majster a Markétka v podaní súboru Tiger v tiesni.

Názov piva: Mistr

Pivovar: Sibeeria Brewery

Druh piva: Stout

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  5,3%

Zloženie: Voda, jačmenné slady, upravený chmeľ.

Cena: Za plechovku s objemom 0,4 litra sme zaplatili necelé štyri eurá.

Farba: Čierna.

Pena: Jemná smotanová štruktúra. Pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia kávy, čokolády, keksíkov aj náznakov karamelu.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia tmavej čokolády, toastu, kávy, keksíkov, náznakov černíc a čučoriedok . Horkosť je výraznejšia, doznievanie kávovo-sladové. Cítiť jemnú ovocnú kyselinku.

7/10

Zhrnutie

Od Sibeerie čakáme niečo extra, nejaký nadštandardný pohľad na štýl. V tomto prípade sme to nenašli. Nie je to kritika, skôr taká poznámka na začiatok. Pivo pôsobí hutne, iskrivo, chýba mu však viac lahodnosti. Aj čistota tónov mohla byť o čosi lepšia. Za nás to stačí na sedem bodov. Pokojne ochutnajte.

PS: Pri niektorých pivách sedem bodov znamená pochvala, pri tomto sme až tak nechválili. Je to preto, že od Sibeerie sme pili parádne pivá. Z tohto pohľadu to bolo pivo, ktoré od Sibeerie patrilo medzi menej podarenejšie. Napriek tomu pivo môžeme odporúčať.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.5/10 (1 hodnotenie)