Trocha drsnejší a horkejší ležiak z pivovaru Clock (Anežka)

Clock - Anežka

Pod dlhšom čase ochutnáme český pivovar Clock. Ten je na remeselnej pivnej mape už dlhšie. Pivovarníci sa na svojej stránke predstavili nasledne: „V roku 2014 sme do Potštejna po sto rokoch vrátili varenia piva, ale nehráme sa na mnohostáročnú históriu. Sme moderný pivovar. Namiesto erbu máme v znaku robota. Zakladáme si na dodržiavaní pivných štýlov. Nerobíme kompromisy, nešetríme. Nevyhýbame sa výzvam. Varíme to, čo nám chutí, to, čo chceme piť aj my sami.“

Z ich produkcie dnes ochutnáme klasiku. Ide o ležiak s názvom Anežka. Netreba pripomínať, že ležiak je v Česku doslova národným nápojom.

Názov piva: Anežka

Pivovar: Pivovar Clock

Druh piva: Svetlý Ležiak

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 11°

Obsah alkoholu:  4,5%

Zloženie: Voda, jačmenné slady, upravený chmeľ.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili necelé štyri eurá

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je číre.

Pena: Vysoká, nadýchaná so šľahačkovitou štruktúrou. Len pomaly padala.

Vôňa: Jemná, kombinácia sladu, chlebnatosti aj jemného karamelu.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti kombinácia chlebnatosti, karamelu aj náznaky medu. Horkosť je výrazná, doznievanie sladové s korenistou stopou.

7.5/10

Zhrnutie

Trocha drsnejší a horkejší ležiak. Vyniká priamočiarosťou a celkom dobrým vyskladaním. Trocha nám chýbalo viac lahodnosti a uhladenosti. Na svoje si prídu vyznávači horkejších chutí. Za nás je to silných 7,5 bodu. Pohodové pitie.

Sending
Hodnotenie čitateľov
4/10 (2 hodnotení)