Podarený kyseláč, ktorý musíme Košiciam pochváliť (Pankow 12)

Hostinec - Pankow

Po dlhšom čase ochutnáme pivo z košického pivovaru Hostinec. Nesie názov Pankow a samotný pivovar ho na etikete piva predstavil nasledovne:  „Historický nemecký pivný štýl Berliner Weisse prezývaný v 19-tom storočí Napoleonovými vojskami aj ako „šampanské severu“ sme vytunili a podávame Ti ho v tej najčistejšej podobe. Kein Schuss. Osvieži ťa rázna kyslosť po citróne, limete a zelenom jablku, ľahká obilnina, vyššie sýtenie a dokonale ukrytý alkohol. Prost!“

Názov piva: Pankow 12

Pivovar: Pivovar Hostinec

Druh piva: Berliner Weisse

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu:  5,3%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, pšeničný slad, ovsené vločky, maltodextrin, chmeľ (Citra), Lactobacillus Helveticus, kvasnice.

Cena: Pivo nám na otestovanie doniesol sládok pivovaru.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je jemne kalné.

Pena: Stredne vysoká so smotanovou štruktúrou.

Vôňa: Kyseláč sa nezaprie. Kombinácia limety, grepu aj náznakov červeného bobuľovitého ovocia.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti kombinácia limety, grepu, zeleného jablka, ktoré sú pekne rozvíjané kyslastou linkou. Horkosť je nevýrazná, doznievanie je suchšie s jemnou ovocnou stopou.

8/10

Zhrnutie

Veľmi podarené pitie. Lahodný, dobre piteľný a príjemne vyskladaný kyseláč. Pri danom stupni alkoholu je hutný a mnohorozmerný. Pivo by mohlo chutiť aj tým, ktorý kyseláče nevyhľadávajú. Za nás je to po dlhej dobe podarený kúsok a osmička. Pochvala do Košíc.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.33/10 (3 hodnotení)