Idú dokopy čokoláda, med a slaninka? Idú (Madness)

Liptovar - Madness

Pivovar Liptovar si vlaňajší rok pochvaľoval a v našej koncoročnej ankete avizoval ďalší rast. Ich pivá sa objavili v sieti Malina. V čase našej návštevy sme našli jeden celý regál naplnený pivom z liptovského pivovaru. Bohužiaľ, bola pri nich aj nálepka, že sa blíži čas spotreby. Chýbal necelý týždeň. Či to bola len náhoda, nevieme. Každopádne sme si všimli, že z reťazca zmizli pivá zo Supavaru. Pivo na otestovanie sme si však kúpili. Dnes to bude Madness – Experimental Honey Ale. Podobné pivo spočiatku varili spolu s pivovarom Čierny kameň. V tomto prípade však ide o inú receptúru.

Názov piva: Madness – Experimental Honey Ale

Pivovar: Pivovar Liptovar

Druh piva: Ochutené

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 16,5°

Obsah alkoholu: 5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, údený a pšeničný slad, med, datle, chmeľ, kvasnice.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili necelé tri eurá.

Farba: Hnedo-červená.

Pena: Jemná, smotanová. Pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia medu, karamelu, jemných údených tónov aj pikantných tónov.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti sa prelína med, karamel, mliečna čokoláda, datle, jemná slaninka, vanilka, ale aj masielko. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie jemne pikantné, korenisté.

Zhrnutie

Podarené pitie. Pivo je hutné, nezvyčajné a mnohorozmerné. Najmä telo ponúka kombo medu, čokolády aj náznakov slaninky. Celé pivo pôsobí trocha surovejšie, ale nie je to chyba. Za nás je to 7,5 bodu. Určite kúsok, ktorý sa oplatí ochutnať.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.45/10 (10 hodnotenie)