Podarený slovensko-nemecký „vyprošťovák“ (Trainwreck)

Prvý nástrel: Nestáva sa často, aby slovenské pivovary spolupracovali so zahraničným. Určite sa nájdu česko-slovenské počiny, slovensko-nemeckých je však v našich končinách málo. O jeden z nich sa postaralo zoskúpenie pivovarov Unorthodox Brewing, Yankee&Kraut a Open Your Mind Brewing. V trnavskom pivovare Sessler navarili pivo s názvom Trainwreck. Charakterizovali ho nasledovne: „Vedľa sa budia kamoši z kapiel Yankee and Kraut a Open Your Mind. Sú to Nemci a tí predsa vedia veci “vyčíriť”. Dáme sa do reči a o chvíľu sme dohodnutí, že si navaríme vlastné pivo. A keďže sme nedaleko od Trnavy, pôjdeme to navariť tam. Veď keby to nedopadlo dobre zhodíme to na Spartak. Nakoniec sme skončili v Sessleri, organizácia na úrovni, všetka česť! A tak vznikol náš vyprošťovák …“

Názov piva: Trainwreck

Pivovar: Unorthodox Brewing/ Yankee&Kraut / Open Your Mind Brewing (navarené v pivovare Sessler)

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 14°

Obsah alkoholu: 6,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad (Pale Ale, Karamel, Golden Naked Oats), chmeľ, kvasinky.

Cena: Za pivo sme zaplatili tri eurá.

Farba: Červeno – hnedá. Pivo je kalné.

Vôňa: Prenikavá. Rozoznáte kombináciu karamelu, rumovej linky, čokolády i lesného ovocia. Určite tam nájdete aj niečo iné. Je to bohatý mix.

Pena: Jemná, šľahačková. Vystúpala len veľmi nízko.

Chuť: Už sladový úvod je výrazný, v strede vyskakuje kombinácia karamelu, čokolády, rumovej linky i čierneho ovocia. Koncovka je horkastá.

7.5/10

Zhrnutie

Uletený kúsok. Výrazne sladový, alkoholový a nezvyčajný. Autori sa museli pri jeho varení baviť a v ich počine je to cítiť. Pivo miestami pripomína štýl Imperial IPA či Barley Wine. Brucho je totiž mnohorozmerné a nájdete si v ňom naozaj všetko. Koncovka je horkastá. Dávame 7,5 bodu. Treba ochutnať.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.1/10 (10 hodnotenie)