Na výčape majú 25 druhov piva. Podnik núkajú cez inzerát na predaj

Krčma Váh

Ak by sme robili rebríček podnikov a krčiem, ktoré ponúkajú najširšiu ponuku čapovaného piva, Krčma Váh by sa pravdepodobne zaradila do prvej desiatky. Na výčape má totiž až 25 druhov piva. Podnik v Liptovskom Mikuláši, ktorý sa môže chváliť aj bohatou históriou, sa dnes núka na predaj.

Na predaj

Realitné portály občas prezradia aj to, čo by majitelia či prevádzkovatelia podnikov neradi medializovali. Predávať niečo verejne je totiž až poslednou možnosťou, ktorá svedčí o tom, že majiteľov už podnikanie vo „fachu“ až tak nebaví, alebo majú inú predstavu ako sa posúvať vpred.

Príkladom je aj inzerát, ktorý núka na predaj podnik Krčma Váh – Pivný dom Liptova. Ten nájdete v Liptovskom Mikuláši, keď sa môže pochváliť bohatou históriou.

„História Krčmy Váh, nachádzajúcej sa v mestskej časti Vrbica, čo je kúsok od centra mesta Liptovský Mikuláš, sa začala písať v roku 1924 a patrí medzi najstaršie a určite aj najväčšie v Liptovskom Mikuláši,“ píše sa v inzeráte.

Krcma Vah

Krčma má kapacitu 220 miest na sedenie v interiéri. Ďalších cca 30 miest sa nachádza v celoročnej prekrytej terase, ktorá sa v letnom období rozšíri až na kapacitu cca 120 miest na sedenie v rámci celej záhrady.

Podnik prešiel v rokoch 2015 a 2016 rozsiahlou rekonštrukciou. V roku 2022 navyše k podniku pribudla aj prístavba, ktorá umožňuje organizovanie podujatí s kapacitou pre stovku hostí.

Cena neznáma

Podnik je známy aj tým, že ponúka nadštandardnú ponuku čapovaného piva. „Pivný dom ponúka najväčší sortiment až 25 druhov čapovaného piva z rôznych remeselných, malých ale aj známych pivovarov zo Slovenska, Čiech a zahraničia,“ píše sa na stránke podniku.

Drvivú väčšinu z tejto ponuky tvoria pivá z Česka. V ponuke však cez víkend boli aj pivá zo slovenských remeselných pivovarov Herrenwald, Masarykov dvor, Čierny Kameň či Berhet.

Prevádzkovateľom podniku je eseróčka Zábavná. V rokoch 2020 až 2022 zaznamenávala rastúce tržby. V roku 2022 dosiahol obrat spoločnosti vyše 540-tisíc eur. Ako sa firma darilo vlani zatiaľ nie je známe.

Krčma Váh pritom funguje naďalej. Snaha predať podnik trvá niekoľko mesiacov. Inzeráty s ponukou na predaj sa objavili už na jeseň minulého roka. Rovnako ako vtedy, ani dnes nie je známa cena, za ktorú podnik v Liptovskom Mikuláši predávajú.

Prečítajte si aj

Pivovar na východe sa núka na predaj: „Nemáme čas rozvíjať ho“

Snímky: F/Krčma Váh